Новий театральний сезон Житомирський облмуздрамтеатр імені Івана Кочерги відкриватиме першого жовтня виставою "Украдене щастя" за твором Івана Франка у постановці головної режисерки театру Наталії Тімошкіної.

Роль Івана Задорожного вперше виконає актор Дмитро Савченко.

"Дуже тривожно для мене бути на цій сцені і нести житомирянам під час війни мистецтво, яким ми займаємося всім колективом. Роль нелегка і, мабуть, буде близькою тим, хто мав нероздільне кохання", – каже актор.

Першого жовтня Житомирський академічний театр імені Івана Кочерги відкриє новий театральний сезон

Першого жовтня до театру запрошують і юних глядачів. На малій сцені їм покажуть виставу "Фантастична Мері".

Режисер Петро Авраменко розповів, що зараз драматурги безкоштовно дають свої твори для постановок.

"Якщо раніше ми говорили з автором і автор мав свій гонорар за виставу, то вчора я провів перемовини і багато з авторів сказали: користуйтеся нашою драматургією, без проблем. Закінчиться війна і ми усі разом відсвяткуємо перемогу", – говорить Петро Авраменко.

У день відкриття нового театрального сезону у фойє театру відкриється фотозона для глядачів.

"На цьому майданчику ми разом з народними майстрами організовуємо виставку-продаж народних виробів. Завтра їх зможуть купувати наші глядачі. Усі зібрані кошти ми перерахуємо ЗСУ", – каже директорка і художня керівниця театру Наталія Ростова.

За її словами, через повномасштабну війну не вдалося провести заплановану реконструкцію приміщення театру та виконати технічне переоснащення.

"Дуже велике питання сьогодні по опаленню приміщення. Приміщення велике. Але, я думаю, що ми вирішимо з керівництвом області ці питання", – розповіла Наталія Ростова.

Під час повітряної тривоги вистави призупинятимуться. Актори і глядачі йтимуть в укриття, облаштоване у театрі.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело