Сім’я Ляшенків із Зінькова, що на Полтавщині, узяла до своєї родини чотирьох названих дітей. Нині мають трьох доньок та чотирьох синів, розповіла Суспільному їхня мама Людмила Ляшенко. У вільний час родина збирається за одним столом або грають в ігри.

13-річний Антон Карабецький та його сестра Анастасія із Зінькова допомагають працювати по господарству сім'ї Ляшенків, у цю родину їх взяли рік тому.

" Ці дітки являються родичами по чоловіковій лінії. Їхня мама була племінницею (чоловіка Людмили Ляшенко – ред.), і вона їх сама виховувала. І так сталося в них у сім’ї, що вона захворіла. 11 місяців ми боролися за життя мами, але рік тому, маючи 38 років, їх мама померла", – розповідає жителька Зінькова Людмила Ляшенко.

Сім’я Ляшенків з Полтавщини виховує сімох дітей: трьох рідних та чотирьох названих

Крім Анастасії та Антона до сім’ї узяли їхніх рідних брата і сестру.

" У нашій родині на даний момент проживає дев’ять людей. Ми маємо статус прийомної сім'ї рік уже. У нашій родині троє рідних дітей, ще четверо прийомних: дві дівчинки та два хлопчики, які також стали членами нашої родини. От ми такою великою сім’єю живемо і створюємо собі побут", – говорить Людмила Ляшенко.

Найстаршій дочці Євгенії 25 років. Нині вона перебуває за кордоном. А найменшому Назару – 12. На появу нових членів сім’ї діти у родині Ляшенків відреагували нормально.

" Ми разом розмовляємо за вечерею, запитуємо, як в кого пройшов день", – каже житель Зінькова Назар Ляшенко.

Обоє батьків працюють, а діти навчаються. У вільний час родина разом грає, зокрема, у доміно, лото та твістер.

" У нас і була багатодітна родина, майже нічого не змінилося, просто ліжок стало більше, стіл на кухні побільшав. Мріяв взяти трішки більший автомобіль, бо всі не поміщаються. В нас і так величенька автівка. Як для однієї родини, то вистачало автомобіля. Хотілося більше, але так як почалася війна, трішки це діло скасували, думаю ненадовго", – розповідає житель Зінькова Петро Ляшенко.

А ще переглядають спільні сімейні світлини та граються із псом Чапі.

"Усього у Зінківській громаді створено та функціонують шість прийомних сімей, в яких виховується 15 діток. І п’ять дитячих будинків сімейного типу, де виховують 31 дитину, яка потребує батьківської турботи", – говорить начальниця відділу служби у справах дітей та сім’ї Зінківської міськради Наталія Рись.

Що відомо: 2022-го року на Полтавщині усиновили 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повідомив Суспільному речник начальника обласної військової адміністрації Максим Ковальов. Загалом у регіоні проживає понад 700 усиновлених дітей. Згідно з даними, які повідомив речник, в області діють 13 сімей патронатних вихователів. У таких забезпечено соціально-педагогічну підтримку та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації 15 дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах. На території області проживають сім’ї, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та перемістилися з окупованих територій України та зони бойових дій. Усього в області зараз проживає у таких сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, з опікунами 206 дітей, повідомив Максим Ковальов.

Джерело