Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко підбив підсумки своєї роботи за понад 100 днів роботи та назвав цифри щодо розшуку зниклих безвісти унаслідок вторгнення РФ в Україну.

Про це Олег Котенко розповів на пресбрифінгу Media Center Ukraine.

Заведено 13835 справ щодо безвісти зниклих осіб, коли до Уповноваженого зверталися родичі.

Понад 4 тисячі осіб вважаються зниклими безвісти — Котенко Розшукано та повернуто 564 тіла загиблих з непідконтрольних територій; Розшукано та повернуто для поховання 2026 тіл загиблих у зоні бойових дій; Згідно проведених пошукових робіт, на відмічених локаціях знаходяться 492 загиблих, що підтверджено фото та відео; Розшукано осіб, яких згодом підтверджено в полоні та звільнено з полону – 163; Цивільні особи, які знайшлися самостійно (перебували на окупованих територіях без зв’язку, примусово депортовані до РФ) – 1308; Військові, які знайшлися самостійно, були без зв'язку у зоні бойових дій – 965; У полоні знаходиться 2200 осіб, що підтверджено фото/відео доказами, дзвінками, підтверджено від МКЧХ та ; Особи зниклі безвісти, які знаходяться у розшуку – 4390.

За словами Котенка, цифри осіб, які знаходяться у розшуку не є коректною.

"Після нашої перемоги буде конкретна цифра, тоді буде мати чітке розуміння, скільки людей знаходиться у розшуку. З цієї цифри 12-15% це цивільні особи, яких ми розшукуємо", – пояснив Уповноважений.

Читайте також

Пекло невідомості. Як в Україні шукають безвісти зниклих військових

Що робити, коли людина зникла зі зв’язку — алгоритм дії від уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти

Кількість загиблих в Ізюмі може перевищувати число жертв у Бучі – Мінреінтеграції

Обстріли Запоріжжя, Дніпра, Миколаєва, Одеси, "фундаментальні питання" на РНБО. 219-й день війни. Онлайн

Джерело