На території Сумської громади вирішили знову повернути часткові обмежувальні заходи від COVID-19. Це рішення прийняли на міській комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Про це йдеться на сайті міськради.

Таке рішення прийняли через значне поширення COVID-19 у Сумській міській тергромаді.

За словами начальниці управління охорони здоров’я Олени Чумаченко ситуація з коронавірусом у Сумській громаді наразі стабільно складна. Є зростання кількості нових випадків хвороби та стаціонарних хворих. Також знову реєструються летальні випадки.

У Сумах повертають масковий режим

Тому комісія вирішила заборонити на території Сумської міської територіальної громади перебування в громадських будівлях, громадському транспорті, об’єктах торгівлі та ресторанного господарства, під час масових заходів знаходитись без вдягнутих респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Що відомо За тиждень в Сумській області підтверджено 4317 випадків COVID-19, 12 людей померли. МОЗ запровадило зміни щодо вакцинації. Тепер друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози. Також вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин. Дозволено вакцинацію проти COVID-19 дітей віком 5 – 11 років. Україна наразі очікує на відповідну вакцину, адже щеплення дітей цієї вікової категорії передбачає інше дозування. За інформацією Наталії Спічакової, національної тренерки з питань вакцинації UNISEF, щеплення дітей віком 5–11 років проти COVID-19 здійснюватимуть вакциною Comirnaty (Pfizer). Обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. "У Сумській області станом на 26 вересня необхідного дозування вакцини ще немає. Але батьки мають звертатися до лікаря-декларанта", — повідомила Суспільному Наталія Спічакова.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело