Станом на 29 вересня українські війська, ймовірно, майже завершили оточення російського угруповання в Лимані та перерізали критичні наземні лінії зв’язку (ГЛОКС), які підтримують російські війська в районі Дробишеве-Лиман. Про це йдеться у звіті американського інституту вивченні війни.

За словами аналітиків, російський військовий кореспондент повідомив, що українські війська прорвали російську оборону в районі Ставок, за 10 км на північ від Лиману і перерізали дорогу Торське-Дробишеве, яка є останнім шляхом постачання та виїзду для російських військ, які утримують лінію на захід від Лиману.

"Кореспондент назвав "надзвичайно складною" ситуацію для підрозділів підрозділу БАРС-13 і 752-го мотострілецького полку 20-ї загальновійськової армії, які, як повідомляється, тримають оборону в районі Дробишевого і в Лимані", — йдеться у звіті.

ЗСУ, ймовірно, оточили російське угруповання у Лимані — ISW

В ISW зазначили, що російські мілблогери заявляють, що українські війська атакують Лиман з трьох напрямків і перерізали росіянам доступ до критичної дороги Сватове-Лиман і без негайного підкріплення для військ РФ українські війська зможуть взяти Лиман.

В ISW наголосили, що на картах від 29 вересня не відображено повідомлення про оточення Лимана, тому що перші російські повідомлення про оточення Лимана українцями надійшли після 15:00 за східним часом. На картах ISW від 30 вересня буде вказана вся перевірена та актуалізована інформація щодо повідомленого оточення Лиману.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни:

Кремль продовжує порушувати заявлені ним процедури "часткової мобілізації" та суперечити своїм власним повідомленням, навіть визнаючи систематичні провали російської бюрократії лише через вісім днів після оголошення мобілізації. Можливо, Білорусь готується прийняти новомобілізованих російських військовослужбовців, але навряд чи вступить у війну в Україні на боці Росії. Українські військові зберігали оперативне мовчання щодо українських наземних маневрів у Херсонській області, але заявили, що російські війська розгортають новомобілізовані війська для посилення лінії фронту в Херсонській області. Українські війська продовжували обстрілювати російські матеріально-технічні, транспортні та військові засоби в Херсонській області. Російські війська продовжили наземні обстріли Донецької області. Російські війська, ймовірно, збільшили використання безпілотників іранського виробництва Shahed-136 на півдні України. Незалежна російська соціологічна організація Левада-Центр виявила, що майже половина опитаних росіян стурбовані мобілізацією, але підтримка російських військових дій лише трохи знизилася до 44%. Українські чиновники знову висловили занепокоєння тим, що Кремль мобілізує громадян України в окупованих областях після заяви президента Росії Володимира Путіна про анексію. Читайте також

Обстріли Дніпра, Миколаєва, Одеси, "фундаментальні питання" на РНБО. 219-й день війни. Онлайн

Залужний пропонує, аби Україна стала військовою державою за аналогією з Ізраїлем

У Брюсселі відбудеться шоста зустріч у форматі "Рамштайн": коли та що обговорюватимуть

У Пентагоні створять окремий департамент для допомоги Україні — NYT

Джерело