У Коломиї сім’ям бійців Української повстанської армії вручили нагороди, присвоєні воякам УПА в 1940-х роках.

Про це на своїй Facebook-сторінці написав директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

Родинам повстанців вручили Хрести бойової заслуги і Хрести заслуги.

“Згідно з наказами командування УПА, у 1940-х роках цими відзнаками нагородили повстанців. Однак самих нагород вояки не отримали. За 80 років їх вручили родинам”, — йдеться у дописі.

Як повідомив на Facebook-сторінці голова Коломийської громади Богдан Станіславський, деяких родичів воїнів Української повстанської армії хоч і знайшли, але з ними немає зв’язку. Тому відзнаки “чекатимуть на людей у Музеї історії міста Коломиї”.

“Маємо три випадки, коли встановити рідню не вдалося. А, можливо, її й немає. Адже українські повстанці були жахом для окупантів. Вороги настільки їх боялися, що знищували цілі сім’ї борців за волю України, намагалися стерти будь-яку згадку про них”, — написав Станіславський.

Нагородження нащадків УПА відзнаками їхніх предків-повстанців започаткувала “Координаційна рада зі вшанування вояків ОУН та УПА”.

У Коломиї сім’ям бійців УПА вручили нагороди. ФОТО У Коломиї сім’ям бійців УПА вручили нагороди. ФОТО У Коломиї сім’ям бійців УПА вручили нагороди. ФОТО У Коломиї сім’ям бійців УПА вручили нагороди. ФОТО

Джерело