В Одеській міській раді не змогли ухвалити рішення про демонтаж та перенесення пам'ятника "Засновникам Одеси" до Одеського історико-краєзнавчого музею. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка присутня на засіданні сесії.

"За" проголосували 17 депутатів — це 44% від присутніх. Ще 54% просто відмовилися голосувати. "Проти" не виступив ніхто.

Депутат міської ради від фракції "Європейська солідарність" Петро Обухов на свої сторінці у соцмережі поділився більш детальними результатами голосування.

В Одеській міській раді провалили голосування за демонтаж пам'ятника Катерині II

Відповідне звернення про демонтаж напередодні до міськради подала фракція "Європейська солідарність".

Що відомо

13 липня електронна петиція про демонтаж пам'ятника Катерині II в Одесі набрала 25 тисяч голосів. 1 серпня з'явилася відповідь Володимира Зеленського на електронні петиції про знесення та заміну пам'ятника Катерині II в Одесі, в якій зазначалося, що президент до Одеської міської ради з проханням розглянути порушені в петиції питання відповідно до компетенції 16 серпня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що підтримує ідею демонтувати монумент, однак зазначив, що рішення — за місцевими депутатами В обласній військовій адміністрації рекомендували Одеській міськраді демонтувати пам'ятники Катерині II та Олександру Суворову. 10 вересня в Одесі розмалювали пам'ятник Катерині II. На пам'ятнику червоною фарбою написали "Єкатєріна = Путін". Пізніше, 12 вересня, пам'ятник Катерині II облив фарбою громадський діяч "Автомайдану" Артак Григорян. 13 вересня пам'ятник облили фарбою вдруге. 20 вересня стартувало опитування серед містян щодо вирішення долі пам'ятника "Засновникам Одеси", в якому центральному фігурою є скульптура Катерини II.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело