У районі Лимана тривають запеклі бої. Втім, українські військові, продовжують наближатися до міста, звільняючи нові населені пункти. Щобільше - вони близькі до того, щоб перерізати останні шляхи постачання російських військ, що там діють, і взяти їх в оперативне оточення.

Про це йдеться у свіжому звіті Інститут вивчення війни (ISW).

Експерти ISW посилаються на українські джерела та повідомляють, що протягом 26-27 вересня ЗСУ взяли під контроль кілька сіл на північний захід та північ від Лиману.

Українські війська наближаються до Лимана, звільняють нові населені пункти - ISW

Крім того, аналітики, посилаючись на російські джерела, зауважують, що українська артилерія тримає під вогневим контролем останню дорогу для постачання російських військ у місті через Сватово, Макіївку і Терни. Українські розвідувальні та диверсійні групи вже помічені у містах Торське та Ямпіль, що розташовані на південний схід від Лиману.

У зведенні ISW цитують репортаж журналістів газети New York Times, які, з посиланням на українських військових, пишуть про дії на бахмутському фронті ПВК "Вагнера". За їхніми даними, "вагнерівці" використовують ув'язнених, що вирушили на війну, як гарматне м'ясо, і ті часто здаються в полон української армії.

Нагадаємо, Генштаб вперше підтвердив звільнення Куп'янська-Вузлового на Харківщині. Саме через залізничну станцію цього селища російські військові перекидали на фронт свою військову техніку. Тому його деокупація була дуже важливою.

Читайте також:

Частина з них загинула, частина вже у полоні: перші мобілізовані з РФ уже воюють на території України

Росія атакує Україну дронами-"камікадзе" "Shahed": чим вони небезпечні і чому не замінять ракети

Чому для ЗСУ важливо звільнити Сватове на Луганщині: пояснення Жданова

 

Джерело