Білий дім звернувся до Конгресу США з пропозицією включити $35 мільйонів на заходи з підтримки ядерної безпеки в Україні у законопроєкт про короткострокове державне фінансування.  

Про це повідомляє CNN із посиланням на представника адміністрації США.

"Це сталося на тлі, коли офіційні особи США та їхні міжнародні партнери перебувають у стані підвищеної готовності через можливість ядерної катастрофи на окупованій росією Запорізькій АЕС на півдні України",- зазначається у повідомленні.

Білий дім пропонує надати Україні $35 мільйонів на підтримку ядерної безпеки - CNN

Додаткові кошти послужать посиленню значної допомоги, яку Національне управління ядерної безпеки США вже надало за кілька місяців після вторгнення Росії в Україну, сказав чиновник. 

Зокрема, передбачається, що ці кошти підуть на допомогу Україні в забезпеченні ядерної готовності, закупівлі та обслуговування додаткових датчиків, оцінки та аналізу даних, а також для забезпечення Нацгвардії України захисними можливостями на атомних електростанціях.

При цьому підкреслюється, що $35 мільйонів – це лише невелика доля багатомільярдного пакета підтримки України, основна частина якого спрямована на військову та економічну допомогу.

"Ми працюємо з Міжнародним агентством з атомної енергії та з українськими регуляторами енергетики, щоб переконатися, що немає загрози через розплавлення або щось інше на станції. Ми будемо продовжувати це робити, але це те, за чим ми всі повинні уважно стежити", - сказав Джейк Салліван, радник Білого дому з національної безпеки. 

Нагадаємо, на Запорізькій АЕС може збільшитися кількість представників МАГАТЕ.

Читайте також:

Росія "планово" закуповує йод на тлі ядерних погроз: що відомо

Гендиректор МАГАТЕ розпочав переговори про створення безпекової зони навколо ЗАЕС

Польща закликатиме виключити Росію з МАГАТЕ, якщо вона не виведе війська із ЗАЕС

Джерело