Національний банк України прогнозує інфляцію до кінця року на понад 30%, а продукти на ринках не збавлятимуть в ціні.

За словами першого заступника Міністра економіки України Дениса Кудіна, у серпні темпи інфляції уповільнилися. Він підкреслив, що це хороша новина, адже за той час ціни стабілізуються і економічне життя потроху приходить до норми. Про це повідомляють на порталі Аgravery.

Як будуть дорожчати продукти: НБУ спрогнозував знецінення гривні до 30% та назвав причини

Як будуть дорожчати продукти: НБУ спрогнозував знецінення гривні до 30% та назвав причини

На темпи інфляції впливає декілька чинників. По-перше, це обмінний курс. Наразі курс долара від НБУ знаходиться на стабільній позначці, але в обмінниках курс значно вищий. 

Одночасно із курсом гривні до долара, зросла, приміром, і вартість бананів.

Якщо вони минулого року коштували в межах 50 гривень за кілограм, то сьогодні 70 і ми можемо визначити, що якраз безпосередньо наскільки знецінилась гривня. заявив голова асоціації українських банків Андрій Дубас.

Продукти, які вирощують в Україні, теж дорожчають, хоча ціноутворення тут залежить не від долара, а від вартості палива та мінеральних добрив.

Окрім цін на пальне та курсу долара, на здорожчання продуктового кошика добряче вплинула паніка, кажуть економісти. Порожні полиці магазинів навесні - це був суто людський фактор. Але у Мініекономіки прогнозують, для паніки приводів вже не буде.

"Тобто ми з вами уже відчули це подорожчання, відповідно подальших значних стрибків цін ми не прогнозуємо", - повідомляють у Кабміні.

Джерело