Катерина Поліщук з позивним "Пташка" у соцмережі виклала архівне відео, на якому вона співає на заводі "Азовсталь". Дівчина виконує пісню "Чорнії брови, карії очі".

Під відео Катерина написала: "Врятований залишок архіву підземельного співу. Здається, піввіку тому. В руїні та золі ми підтримували вогонь життя гарячими серцями. Коли було важко – співали. Було страшно - співали. Здавалось кінець – співали. А ще працювали. Цілодобово, самовіддано, беззупинно, безапеляційно. Відчай гнали залізною арматурою, розпач – братерством, втому – силою рідної землі, жаль – вірою в народ України. Там ми боролись Проти, а зараз я боротимусь За. За українських військових, За майбутнє справжніх героїв, За кожного військовополоненого, який повинен повернутись додому. Співаю, доки жива. Жива – доки борюсь. Моя зброя – пісня".

Нагадаємо, дівчина з травня перебувала в російському полоні. Звільнили Катерину з полону 21 вересня. 21-річна Катерина Поліщук вчилась у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі. Випустилась з відділення співу у 2020 році. У коледжі її впізнали, коли на початку травня захисник Маріуполя виклав у соцмережі відео, на якому дівчина зі зброєю, у підземеллі "Азовсталі", співає патріотичну пісню.

Після закінчення коледжу дівчина працювала у Києві у мотошколі. Тоді почала волонтерити й пройшла медичні курси. Катерина працювала у військовому госпіталі на Луганщині. З листопада 2021 року вона в складі "Госпітальєрів" була на Донеччині. Надавала медичну допомогу як парамедик військовим і цивільному населенню.

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 – бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії – вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

Що відомо "Пташка" з Тернопільщини записала відеозвернення "Пташка" з "Азовсталі" жива: перше за чотири місяці інтерв'ю з військовополоненою Мати "Пташки" з Тернопільщини прокоментувала звільнення доньки Читайте також Мама "Пташки" з Тернопільщини прокоментувала відео, яке опублікували російські пропагандисти Зірки згоряють, а ми будемо жити вічно: історія "Пташки" з Тернопільщини Маріупольська "Пташка": дівчина, яка співає у підвалах "Азовсталі", – із Тернопільщини Військова з Тернопільщини "Пташка" жива і продовжує співати у підвалах "Азовсталі"

Джерело