П'ятий президент наголосив: "русскій мір" залишає по собі суцільні руїни

Петро Порошенко побував на визволених територіях Харківської області, привіз гуманітарний вантаж у Дергачівську громаду. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Селище Козача Лопань – усього за три кілометри від державного кордону з росією. 7 місяців люди тут жили в окупації, зараз досі немає світла і зв'язку. Мешканцям привезли генератори, спальники, харчі та ліки. Місцеві жителі кажуть – дуже потрібен "Старлінк", а ще просять машину швидкої допомоги. Кажуть – їхню вкрали окупанти", – мовиться в повідомленні. 

7 місяців люди жили в окупації: Порошенко привіз гуманітарний вантаж у Козачу Лопань на Харківщині
 (Відео)

"Козача Лопань була окупована 24 лютого. І в цій місцевості було загалом 4 тисячі російських військових", – сказав Порошенко.

П'ятий президент наголосив: "русскій мір" залишає по собі суцільні руїни".

"Проїжджаючи селищем, відчуваєш страшний біль і одночасно злість. Селище було одним із перших, які окупувала російська орда. Окупувала і зруйнувала. Тут немає зв'язку, немає світла та газу. "русскій мір" залишає по собі суцільні руїни", – наголосив п'ятий президент. 

"Тут, як і в багатьох інших містах та селах визволеної Харківщини, російські виродки влаштували катівню. Знущалися жорстоко. Влаштовували допити звичайним селянам. Мабуть, кожен другий житель села пройшов через "підвал", – зазначив Порошенко.

"Попри біль та страшну втому, українці не здалися. Зі сльозами на очах зустрічали Збройні сили України", – наголосив лідер "ЄС". 

"Місцеві розповідають: староста селища Людмила Вакуленко підняла український прапор, щойно росіяни втекли. російська ганчірка, яку зірвали із будівлі селищної ради, досі валяється під ногами", – мовиться в повідомленні. 

"Раз по раз у селищі чути віддалені вибухи, це обстрілюють з російської території. Навколишні землі нашпиговані ворожими мінами. Але люди щасливі – кажуть, головне, що ЗСУ вигнали окупантів. І хоч світла немає, але традиційний коровай з печі для гостей є", – зазначається в повідомленні. 

"Зараз у селищі залишилося буквально 1,5 тисячі населення, в чотири рази менше, ніж до окупації. Привезли людям генератори, спальники на перший час. І обов'язково привеземо "Старлінк", – підсумував Петро Порошенко.

Джерело