Працівники комунальних підприємств Житомира почали виготовляти печі-буржуйки для військовослужбовців. У планах – зробити пів тисячі таких печей. У якості матеріалу використовують вторинну сировину – газові балони та металеві труби.

У Житомирській міській раді отримали замовлення від військових частин на виготовлення 500 таких буржуйок. Щоб виконати завдання у найкоротші терміни, задіяли всі комунальні підприємства міста, професійно-технічні ліцеї та волонтерів.

"Буржуйки будуть потрібні хлопцям на передову, а ще – нашій територіальній обороні, яка охороняє, у тому числі, і кордон з Білоруссю. Потрібні вони на блок-постах і ще резерв буде створений у місті", – каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Пів тисячі печей-буржуйок для військових планують виготовити працівники комунальних підприємств Житомира

"Треба, щоб вона не диміла, щоб була ціла, щоб добра була тяга і щоб хлопцям тепло було на передовій. Так робимо, щоб можна було щось поставити, нагріти, висушити. Вже як хлопці кажуть, ми і сушки робимо" , – розповідає працівник підприємства Дмитро Зіновчук.

Такі "буржуйки" зварюють для великих окопів та наметів. Пічка із товстостінних труб тримає тепло до шести-семи годин.

"Окрім того, що буржуйка грітиме приміщення та обігріватиме людей за рахунок того, що туди заливається вода, цю теплу воду також можна використовувати, щоб помитися та випрати речі", – пояснює працівник підприємства Микола Михайловський. – Це свого роду бойлер. Ще наварюється спеціальний каркас, щоб можна було повісити речі. Каркас висовується" .

На цьому підприємстві зварюють пічки кількох видів залежно від їхнього призначення. Для виготовлення однієї печі використовують металеві труби кількох діаметрів.

"Сировину ми використовуємо свою – ту, що вже була у вжитку. Це ті матеріали, які не можна використати безпосередньо у технології. Це наша вторинна сировина. Ми виготовили вже близько 30 таких буржуйок", – говорить технічний директор підприємства Сергій Єрьомін.

За словами Житомирського міського голови Сергія Сухомлина, першу партію буржуйок цього тижня вже відвезли на передову.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело