У медзакладах Черкаської області доступно близько 70 тисяч доз вакцини CoronaVac і приблизно сім тисяч доз Pfizer станом на 27 вересня. Ними в тому числі можна зробити другу бустерну дозу від COVID-19, розповіла Суспільному заступниця начальника управління охорони здоров'я області Тетяна Бондар.

Бустерна доза проти COVID-19: як щепитися та які вакцини є у наявності на Черкащині

Для того, щоб отримати бустерне щеплення 19-річний Ярослав Буркут звернувся в одну з поліклінік міста. Обов'язковою умовою для отримання наступного щеплення є дата останньої вакцинації — її медсестра Тетяна Березовська, яка щепила юнака, звірила у додатку "Дія". З її слів, це важливо, аби людина не отримала третю дозу раніше дозволеного терміну.

"Міністерство охорони здоров'я дозволило робити бустерне щеплення. Воно робиться через п'ять місяців після повної вакцинації і наступне бустерне щеплення через чотири місяці", — прокоментувала Тетяна Березовська.

Перші два щеплення, розповів Ярослав, робив вакциною Moderna, для бустера обрав Pfizer:

"На мою думку, це важливо для підтримки здоров’я, як себе, так і громадськості".

Отримати третю бустерну дозу прийшла черкащанка Катерина Перев’язко. Робити чергове щеплення чи ні, за її словами, навіть не вагалася:

"Наша сім’я взагалі — фанати вакцин, в мене діти вакциновані всім, чим можна в нашій країні. Ми вакциновані проти коронавірусу, від грипу вакцинуємося щороку".

Наразі у міській консультативно-діагностичній поліклініці наявні три види вакцин, розповіла медична сестра Тетяна Березовська:

"Люди вибирають переважно Johnson, Pfizer, але і CoronaVac також обирають для щеплення. Всі вакцини наразі є".

Порівняно з літом люди стали активніше приходити на щеплення, зазначив директор закладу Владислав Свириденко:

"Під час воєнного стану держава не закуповує вакцини, тож зараз ми користуємося тими вакцинами, які були вже закуплені до повномасштабного вторгнення, і тими, що надходять у державу за програмою Covax, або як гуманітарна допомога".

За словами Владислава Свириденка, наразі з мільйона двісті жителів області двома дозами щепили мільйон людей, бустерну дозу зробили лише 80 тисяч.

Зі слів заступниці начальника управління охорони здоров'я області Тетяни Бондар, зараз на Черкащині є близько 70 тисяч доз вакцини CoronaVac і приблизно сім тисяч доз вакцини Pfizer.

"Ця вакцина розподілена на поліклініки по всій області. 21 тисяча вакцини CoronaVac розподілена, інша частина ще лежить на складі, щоб можна було вакцинувати групи населення, які можуть бути найбільш уразливими. Нове надходження має відбутися на цьому тижні, це буде вакцина Pfizer, але її буде поки що не дуже багато — це приблизно 3,5 тисячі, це для області дуже мало", — пояснила Тетяна Бондар.

Що відомо У Черкаській області протягом тижня з 19 по 25 вересня діагностували 1 838 нових випадків інфікування коронавірусом. Про це повідомив керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач. У Черкаській області працює вісім закладів (п'ять – "першої хвилі", п'ять – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 960 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 808 ліжок, це 92%.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Коронавірус на Черкащині: за тиждень виявили понад 1 800 інфікувань, 8 людей — померли Для вакцин та медпрепаратів: черкаський медзаклад отримав холодильник на колесах

Джерело