Українські арбітрині помітили неочевидне положення поза грою.

Суддівська бригада на чолі з українкою Катериною Монзуль зафіксувала курйозний офсайд у матчі Ліги Націй УЄФА.

Монзуль в компанії помічниць Марини Стрілецької та Світлани Грушко було призначено головною суддею матчу між Сан-Марино та Естонією в дивізіоні "D". Зустріч закінчилася розгромною перемогою останньої з рахунком 4:0.

Суддівська бригада Катерини Монзуль зафіксувала курйозний офсайд у матчі Ліги Націй: що взагалі сталося

За рахунку 1:0 на користь естонців судді призначили вільний удар для гостей. Причиною для ухвалення цього рішення став нібито офсайд у гравця команди господарів.

Що взагалі сталося

На 52-й другій хвилині зустрічі гравець команди гостей на власній половині поля повертав м'яч у бік своїх воріт. Відбувалося це за умов пресингу з боку суперника, що наближався до естонця в момент прийому м'яча.

Утім, партнер пропустив передачу від естонця, що вилилося у вихід на зустріч з голкіпером футболіста Сан-Марино. Той не реалізував нагоду зрівняти рахунок, пробивши у воротаря. Але одразу після завершення епізоду Монзуль просигналізувала про офсайд на користь Естонії.

Епізод спричинив контраверсійну реакцію з боку господарів. Це випливало з того, що офсайд не міг бути зафіксований за умови передачі назад від футболіста Естонії.

Проте при перегляді епізоду можна помітити, що футболіст Сан-Марино, що заважав естонцю в момент передачі у бік власних воріт, перебував у положенні поза грою. Саме він повертався з офсайду до суперника, заважаючи йому належним чином провести передачу.

Епізод у динаміці - у відеоогляді матчу від позначки у 5:27.

Хто така Монзуль 41-річна футбольна арбітриня з Харкова. Стала першою жінкою-суддею з України, що увійшла до елітної категорії рефері ФІФА. З 2016 року працює на матчах чоловічої української Прем'єр-ліги. У листопаді 2020 року вперше в історії обслуговувала матч чоловічих збірних (Сан-Марино - Гібралтар) у складі української жіночої бригади суддів. У серпні стала головною суддею фінального матчу Євро-2022 серед жіночих команд між Англією та Німеччиною. Читайте також: "Навіть не переглянули епізод". У Німеччині обурені суддівством Монзуль у фіналі жіночого Євро-2022: що сталося

Джерело