Пізні культури аграрії Полтавщини збирають з початку вересня, однак робота затягнулася через дощі. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. За його словами, у регіоні молотять соняшник, кукурудзу, сою, а ще копають буряк.

Сергій Косенко готував комбайн до початку збору урожаю.

"Відкриваю повітряний фільтр, продуваю, дивлюся рівень масла у двигуні, рівень масла редуктора. Все це продуваю, відкриваю радіатор, продуваю його, якщо забитий", – говорить комбайнер Сергій Косенко.

У господарстві, де працює комбайнер, нині молотять соняшник. Роблять це від початку вересня. До збору урожаю повернулися майже через місяць, бо були дощі, каже фермер Вадим Савинський.

" Три тижні тому ми почали прибирати соняшник, потім була велика перерва у зв’язку з погодними умовами, які не давали проводити збір. Врожай більш-менш нормальний в порівнянні з минулим роком", – розповідає фермер.

Цьогоріч зібрати планують від двох до трьох тон соняшника з гектара. Зокрема, на цьому полі ним засіяно 12 гектарів площі. А ще у господарстві вирощують сою. Нині змолотили 5 відсотків від запланованих площ.

"Соя б уже прибралася, потім прибирався б соняшник. А тепер три тижні без перерви йде дощ і тепер соя така сама готова, тільки, що волога. І соняшник також готовий, але вологий. І тепер дві культури треба прибирати одночасно", – каже комбайнер Сергій Косенко.

"Обмолочено 20 відсотків соняшнику. Або це 86 тисяч гектарів. При середній врожайності 28,5 центнера на гектар, що на три більше, ніж минулого року. Також проводиться збір сої, якої вже зібрано 40 відсотків. Викопано 10 відсотків цукрових буряків. Приступили до збоку кукурудзи на зерно", – говорить заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Пізні культури, які намолотять у господарстві Вадима Савинського, не продаватимуть, допоки ціна на нього не покриє витрати на вирощування.

Джерело