Вранці 24 лютого Головнокомандувач поставив армії дві стратегічні цілі щодо захисту України

Головнокомандувач Валерій Залужний на обкладинці журналу Time. Жовтневий номер впливового часопису вийшов під заголовком "Генерал. Всередині українського контрудару, який змінив хід війни". Натепер це єдине інтерв'ю, яке командир дав від початку великої війни. Журналісти намагаються розкрити постать українського Головнокомандувача, оцінюють його реформи й успішну тактику, яка допомогла Україні встояти під повномасштабною атакою росіян.

Військовий розум, якого потребувала Україна. Так журналу Time описує Валерія Залужного його американський колега Марк Міллі. Головнокомандувачу України часопис присвятив свій жовтневий випуск і розлогу статтю. "Залізного генерала" називає представником нового покоління українських лідерів. Його наполеглива підготовка та розумна тактика на ранніх етапах війни допомогли відбити наступ росіян.

На відміну від Володимира Зеленського, який скептично ставився до звітів розвідки про повномасштабне російське вторгнення, Залужний вважав це питанням часу, пише видання. Тому з приходом на посаду почав впроваджувати зміни у війську, щоб посилити його готовність до спротиву. Відомий своїм холодним розумом і стриманістю, у лютому генерал навіть зірвався на командирів, які несерйозно ставилися до військових навчань.

"Я годину на них кричав. Я зірвався. Я пояснив їм, що якщо вони не впораються з цим, як належить, наслідки коштуватимуть нам не лише життя, але й країни", – казав Валерій Залужний.

Вранці 24 лютого Головнокомандувач поставив армії дві стратегічні цілі щодо захисту України. Перша – не допустити падіння Києва. Друга – дозволити росіянам просунутися вглиб, а потім знищити їхні колони на фронті та лінії постачання в тилу.

"Нам потрібно було збити їхнє бажання атакувати. Нам також потрібно було показати зуби. Запах війни не можна переплутати, і він уже відчувався в повітрі…Я боявся, що ми втратимо елемент несподіванки. Нам потрібно було, щоб супротивник думав, що ми всі розгорнуті на своїх звичайних базах, куримо траву, дивимося телевізор і публікуємо дописи у Facebook", – додав Головнокомандувач ЗСУ.

Попри фіаско на полі бою й проблеми в тилу росіяни кидали своїх солдатів на бійню. І цей сценарій найбільше влаштовував, розповів Валерій Залужний. Доки російських військових використовували як гарматне м'ясо, Залужний робив з українських армійців справжніх захисників. Він навчився делегувати рішення командирам на місцях та перетворював молодших офіцерів на військові таланти, повідомляє Time. Це, зокрема, стало однією з таємниць блискавичного контрнаступу ЗСУ на північному сході. Його журналісти називають найбільшим успіхом Києва та приголомшливою несподіванкою для росіян. З наближенням зими операції українського війська на півдні сповільнилися. Проте Головнокомандувач готовий до тривалої і кривавої боротьби.

"Ми будемо боротися до останньої краплі крові. Знаючи те, що я знаю про росіян із перших вуст, наша перемога не буде остаточною. Наша перемога дасть можливість перевести подих і підготуватися до наступної війни", – підсумував Залужний.

У травні Головнокомандувач України разом з українським президентом потрапив до списку найвпливовіших людей 2022 року за версією Time. Хоч сам генерал вважає себе далеким від легендарних Дуґласа Макартура чи Джорджа Паттона, американські журналісти переконані: Валерій Залужний зіграє визначну роль в історії російсько-української війни.

Христина Катарина, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело