Служба безпеки України скасувала допуск до державної таємниці заступнику голови Верховного суду, голові Касаційного господарського суду Богдану Львову.

Про це повідомляє Верховний суд у Facebook.

"Як проінформувала Верховний Суд Служба безпеки України, допуск до державної таємниці судді Богданові Львову було скасовано СБУ на підставі статті 23 Закону України "Про державну таємницю", – вказується у повідомленні.

Верховний суд: СБУ скасувала доступ до держтаємниці судді Львову

Водночас збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, на яких мали розглянути питання відставки його очільника Богдана Львова, не відбулися, повідомила ініціаторка збору підписів за проведення відповідних зборів суддя ВС Олена Кібенко.

Згідно з Конституцією України, набуття суддею громадянства іншої країни — це підстава для припинення його повноважень.

Львов стверджує, що один із документів, оприлюднений журналістами-розслідувачами як доказ отримання ним російського громадянства, сфальшований. За його словами, у розслідуванні журналістів “Схеми” оприлюднена форма, яку він нібито заповнив для отримання паспорта РФ, коли досяг 45-річчя. Водночас він стверджує, що станом на дату заповнення цієї форми — 26 жовтня 2012 року, зразок цієї форми у РФ ще не був затвердженим.

"І найцікавіше: форма саме такого зразка була затверджена у рф лише через місяць - 30 листопада 2012 року (наказ ФМС # 391). А введена в дію взагалі 27 травня 2013 року. Тобто, простими словами: на момент нібито заповнення цієї форми самої форми ще не існувало в природі. Не сперечаюся, підробка якісна, проте диявол криється в деталях, і таких деталей там ще достатньо", — заявив він.

Що відомо

15 вересня журналісти оприлюднили розслідування, де наводять докази, що суддя Верховного Суду, очільник Касаційного господарського суду, заступник голови Верховного Суду Богдан Львов під час конкурсу на посаду судді ймовірно мав паспорт Російської Федерації. Голова Верховного Суду Всеволод Князєв заявив, що звернувся до СБУ з проханням перевірити факти і повідомити йому, чи правдиві вони.

Богдан Львов, який з 2017 року очолює Касаційний господарський суд ВС, спростовує звинувачення і заявляє, що недостовірну інформацію поширюють, аби його дискредитувати. Інформацію, заявляє він, дізнався під час інтерв’ю з журналістами. "Жодного випадку надання переваги Росії чи пов’язаним з нею підприємствам не було. Переконаний, що поширення недостовірної інформації стосовно мене, спрямоване на вивільнення посади голови суду (примусово чи за власним бажанням), що має полегшити вплив на результати розгляду господарських спорів з боку зацікавлених осіб", — написав він у Facebook 16 вересня. Пізніше того ж дня він повідомив, що особисто звернувся до Державного бюро розслідувань та СБУ "з приводу цієї недостовірної інформації".

Судді Касаційного господарського суду Верховного суду розпочали збір підписів за збори суддів, де піднімуть питання про дострокове звільнення судді Львова, повідомила суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Олена Кібенко.

19 вересня відбулись збори суддів Касаційного господарського суду, де голосували за недовіру Львову і за те, щоб йому не давали справи. Обидва рішення не підтримали. Проте Князєв розповів, що закрив Львову доступ до державної таємниці на час перевірки.

21 вересня НАБУ відкрило кримінальне провадження та розпочало досудове розслідування щодо ймовірних фактів незадекларованої нерухомості судді Богдана Львова у Москві, повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин.

Читайте також

Ми отримаємо проблемні суди на найближчі 30 років, якщо реформа провалиться — Роман Маселко

NASAMS для ЗСУ, "референдуми", масова мобілізація в Росії. 215-й день війни. Онлайн

Джерело