Попри те, що російське керівництво та військове командування втратило ініціативу, воно масово відправляє мобілізованих росіян на війну проти України, намагаючись відтермінувати кінець чинної влади.

Про це під час відеозвернення 26 вересня заявив президент Володимир Зеленський.

"Попри очевидну безглуздість війни для Росії та втрату окупантами ініціативи, командування російських військових все одно гонить їх на загибель", — зазначив гарант.

Російська влада позбавляє своїх громадян права на життя — Зеленський

За його словами, Кремль не полишає ідею завоювати Донецьку область України.

"Постійні спроби російського наступу на Донеччині напевно увійдуть в історію воєн як одне з найбільш цинічних убивств своїх же солдатів. Коли бачимо це, коли бачимо ці наступи, ще раз переконуємось, що російська мобілізація — це відверте намагання дати командирам на місцях постійний потік "гарматного мʼяса". Іншого сенсу в російській мобілізації просто немає", — наголосив політик.

Зеленський підкреслив, що російські керівники вже відчули, що програють цю війну.

"Вони намагаються просто відтягнути цей момент, забезпечити хоч якусь активність на фронті, поставити хоч когось зі зброєю в руках замість загиблих", — зауважив президент.

Попри це пересічні росіяни в більшості не розуміють злочинних дій Кремля.

"На жаль, російське суспільство поки не усвідомлює усієї жорстокості російської ж влади по відношенню до свого ж народу. Але маємо зробити все, щоб кожен громадянин Росії визнав, що його ж держава позбавляє його найголовнішого – права на життя", — сказав глава держави.

Окрім того, Зеленський повідомив, що 26 вересня провів чергове засідання Ставки.

"Головна увага — оперативній ситуації на передовій. Заслухали Головнокомандувача, командувачів, керівника розвідки, міністра оборони. Обговорили застосування окупантами нових озброєнь, зокрема іранських безпілотників", — розповів він.

За словами президента, керівництво України у постійному робочому режимі працює над забезпеченням ЗСУ зброєю та боєприпасами.

"Всі активні дії українських військових мають бути синхронізовані із застосуванням високоточної зброї. Це один з базових пріоритетів", — наголосив гарант.

Він додав, що особливо гострою ситуація залишається на Донеччині.

"Робимо все, щоб стримати ворожу активність. Саме там зараз наша ціль номер один, оскільки і для окупантів Донбас — все ще ціль номер один", — підсумував Володимир Зеленський.

Джерело