Як поводитися з вибухонебезпечними предметами та як їх відрізнити, розповіли на мініуроках у Сумах 26 вересня. Навчали дітей та дорослих благодійний фонд "Солом'янські котики" спільно з ДСНС.

Правила мінної безпеки розповідали у двох секціях — для дітей та дорослих окремо. У дитячій секції — ігри та розмови.

У дорослій секції демонструють міни та інші вибухонебезпечні предмети. Сапер Іван Шепілєв працював на розмінуваннях у Луганській, Донецькій областях, а після початку повномасштабного наступу — і в Київській області.

У Сумах організували мініуроки з мінної безпеки

Іван Шепілєв — заступник начальника групи піротехнічних робіт ДСНС України м.Київ розповідає: "Найголовніші три правила, які слід знати кожному — це "Не підходь, не чіпай, дзвони 101", саме ці три правила врятують життя ваше та оточуючих людей у разі виявлення вибухонебезпечного предмета".

Також чоловік розповів про випадок у Київській області: "Під час розмінування території Київської області, коли ручна граната була встановлена у скляний стакан, була висмикнута запобіжна чека, за рахунок того, що запобіжна скоба впиралася в корпус стакану, вона не вибухала. Цей стакан ставився на кухонну полицю, прив'язувався стакан до дверцят, людина підходила, відчиняла дверцята, тим самим тягнула стакан, він випадав, розбивався, звільнялася запобіжна скоба і граната вибухала"

"В умовах війни дуже важливо отримувати знання, як правильно вести себе в таких умовах, які речі потрібно чіпати, які не потрібно чіпати", — говорить учасниця Вікторія.

Учасник Давид розповідає, що засвоїв на уроках: "Треба бути акуратним. Не треба брати іграшки, які можуть валятися на підлозі, і не можна брати телефон, який лежить, бо він може зірватися"

"У нас немає нічого небезпечного на нашій локації, і ми ні в якому разі макети або предмети, які схожі на вибухонебезпечні, не торкаємось руками. Навіть спікери, навіть ДСНС показує указкою, бо не можна дітям, щоб вони бачили, що ці предмети можна брати в руки", — зазначив проєктний директор благодійного фонду "Солом'янські котики" Валентин Майданюк.

Уроки в Сумах — це початок реалізації проєкту "Тиждень мінної безпеки-Північ". Далі такі ж уроки проведуть у Тростянці та Охтирці. За словами Валентина Майданюка, збираються відвідати всі деокуповані території, у найближчих планах — Чернігівська область.

Що відомо Понад тисячу разів на Сумщині виявляли вибухонебезпечні предмети з початку року — ДСНС. Читайте також Сумські добровольчі формування здадуть свою зброю назад в поліцію.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело