Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».

«Якщо брати, наприклад, опалювальний сезон минулого-позаминулого року, у нас і без війни були величезні проблеми. Минулого року я в одному з ефірів так і сказав, що, на жаль, опалювальний сезон в Україні завжди розпочинався як війна – без оголошення, без нічого», - наголошує Олег Попенко.

За його словами, для хорошої готовності до опалювального сезону взагалі за ці 30 років в Україні потрібно було модернізувати теплокомуненерго, мережі, зробити капітальний ремонт житлового фонду, вкладати гроші в ремонт водоканалів, будувати нові сучасні сміттєпереробні заводи, тоді й проблем було б менше. Зараз, констатує він, на ці проблеми накладається ще й війна.

Скільки мільярдів кубів газу Україні потрібно для проходження цього опалювального сезону: думка експерта

«На скільки у нас вистачає газу? Є офіційні дані щодо газу за останній місяць – 13,6 мільярдів кубів газу на серпень. Чи вистачить нам цього газу? Нам цього газу не вистачить, бо треба 19 мільярдів до кінця опалювального сезону», - стверджує Олег Попенко.

За його словами, цього року падіння видобутку газу приватних компаній становило близько 20%, і очікувано за рік воно становитиме понад мільярд кубів. Якщо ж дивитися на цифру «Укргазвидобування», то падіння становитиме десь 8-9% за рік, а це близько мільярда. Тобто, констатує експерт, Україна матиме менше на 2 мільярди кубів газу, замість необхідних 19 мільярдів – лише 17.

Джерело