На Чернігівщині попит на дрова виріс на 20% порівняно з минулим роком. Найдешевший спосіб зробити запаси на опалювальний сезон — це самостійно вивезти дрова з лісу. Та чекати доведеться понад два місяці. Ціна за куб сягає від 220 до 300 гривень. Про це розповів директор ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство" Сергій Заєць.

"Ціна по нашій області у нашому підприємстві найнижча. І я вам скажу, що на даний час у нашому підприємстві ціна на дрова паливні для населення – найнижча ціна по Україні. Від 220 до 370 гривень за кубометр".

Головний лісничий Биринського лісництва Григорій Гуща розповів, як визначити дерева, які підуть на дрова.

"При вибірково-санітарних рубках ставиться номер. Ви можете подивитися причину призначення цього дерева. Там буде вказано: або це грибкове дерево, або сухостійне, або пошкоджене шкідниками".

Потім їх нарізають колодами по два метри кожна. Такі дерева люди можуть забирати собі на дрова.

Виріс попит та черги на дрова: як на Чернігівщині люди готуються до холодів

Щоб отримати дрова потрібно записатися в чергу. Чекати доведеться від кількох тижнів до двох місяців. За доставку п’ятьох кубів дров від лісгоспу потрібно заплатити півтори тисячі гривень. Щоб зекономити, люди готові самі їхати до лісу.

Житель Новгорода-Сіверського Олександр Чмир приїхав за дровами власною вантажівкою. На опалювальний сезон йому потрібно привезти ще три машини дров. У порівнянні з минулим роком, тепло у хаті взимку Олександру обійдеться дорожче.

"Було 220 гривень за куб, зараз – 300. Це для населення. За машину виходить півтори тисячі за п’ять кубів. Машина моя. За машину я не плачу, тільки заправляю".

Зокрема, у Коропській громаді дрова можна купити лише в одному підприємстві – СЛП "Агролісгосп". Попит на дрова тут зріс у півтора раза, каже директор підприємства Віктор Мальцев. Своєї черги на дрова тут чекають від двох до трьох місяців.

"Справа у тому, що, можливо, через те, що люди думають, що газу не буде, всі переходять на опалення дровами. І бюджетна сфера – деякі школи перевели опалення на дрова. Ну і всі йдуть, в принципі, до нас, тому що дрова в громаді нема де взяти, окрім як у нас".

Віктор додає, що всіх хто бажає отримати дрова, встигнуть забезпечити.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Під Черніговом завершується підготовка до заселення модульного містечка “Новоселівка-2”

Джерело