Українці можуть оформити субсидію, не виходячи з дому та не звертаючись особисто до ЦНАПу з купою документів. Зробити це можна на порталі Дія. Покроковою інструкцією діляться "Факти ICTV".

Так, в першу чергу необхідно авторизуватися на порталі "Дія" за допомогою електронного підпису або BankID та вибрати в меню "Послуги" розділ "Пенсії, пільги та допомогу". Потім виберіть опцію "Заява на субсидію". 

Українцям розповіли, як оформити субсидію без звернення до ЦНАПу: покрокова інструкція

Українцям розповіли, як оформити субсидію без звернення до ЦНАПу: покрокова інструкція

Наступний крок – заповнення заяви на субсидію. У документі потрібно вказати адресу, за якою потрібна субсидія, чи написати є заборгованість за комуналку і вибрати на які саме послуги ЖКГ потрібні пільги. Крім того, слід зазначити номер особистого рахунку та назву організації, яка надає послугу, чи є лічильники та подати дані про доходи осіб, які фактично проживають за вказаною адресою. 

Також потрібно заповнити інші поля: наявність транспортних засобів, дані про придбане майно та оплачені послуги, про придбану валюту, наявність та сплату аліментів тощо. Після цього слід вибрати, як зручно отримуватиме субсидію - через відділення "Укрпошти" або на банківську картку. 

Українцям розповіли, як оформити субсидію без звернення до ЦНАПу: покрокова інструкція

Далі, якщо є така потреба, потрібно завантажити скани документів. Наприклад, це може бути довідка про доходи, інформація про які відсутня у податковій та ПФУ. 

Останній крок – перевірка правильності даних та електронний підпис заяви. Після цього слід надіслати заявку та чекати на повідомлення. Розгляд триває до одного місяця. 

Також наш портал інформував, Денис Шмігаль розповів, яким буде курс долара у 2023 році.

Крім того, ми писали, у "Нафтогазі" попередили українців про "дивні" платіжки за газ: що робити, отримавши таку.

Джерело