Згідно з постановою Кабінету міністрів від 16 вересня 2022 р. № 1041 пенсійний фонд буде виплачувати субсидії з 1 жовтня 2022 року, а з 1 грудня — призначати субсидії.

Про це розповів голова правління ПФУ Євген Капінус: "Наразі передбачається два етапи: з жовтня будуть виплати, а з грудня почнемо приймати документи та проводити нарахування та призначення пенсій. Відповідні механізми, які працюють сьогодні у рамках пенсійного забезпечення, будуть реалізовані також у субсидіях".

Документи для призначення субсидій — заяву та декларацію подаються до:

В Україні змінили процедуру призначення субсидій

структурного підрозділу з питань соціального захисту населення,

посадовим особам виконавчого органу,

центру надання адміністративних послуг за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи — за фактичним місцем проживання),

органу Пенсійного фонду України — незалежно від місця проживання.

Заява та декларація можуть бути надіслані поштою або:

в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України,

мобільний додаток Пенсійного фонду України або Портал Дія,

офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,

а також інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).

Постанова передбачає, що структурні підрозділи з питань соціального захисту населення передадуть органам Пенсійного фонду України пакети документів щодо звернень за призначенням житлових субсидій та наданням пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Читайте також:

За необхідності можна перейти з одного виду пенсії на інший: нагадує ПФУ

Допомогу від ООН отримають ще 130 тисяч українців, зокрема пенсіонери

Чи нарахована субсидія: де та як це перевірити

Джерело