Ексклюзивний коментар головного тренера України U21.

Молодіжна збірна України з футболу зіграла перший з двох матчів плей-оф відбору на чемпіонаті Європи-2023. У першому поєдинку українці поступилися з рахунком 2:3.

Українці двічі по ходу матчу відігравалися проти Словаччини, пропускаючи на стартах таймів. Однак не змогли втримати навіть нічийний результат: словаки забили втретє і у підсумку здобули перемогу з мінімальною перевагою.

Читайте також: Україна U21 поступилася Словаччині в результативному першому матчі відбору до Євро-2023

Після матчу головний тренер України U21 Руслан Ротань дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, у якому оцінив результат та гру команди проти Словаччини.

Ротань відзначив, що команда виглядала нервово у першій грі проти словаків. Але сподівається, що за час, який матиме збірна України перед матчем-відповіддю, вона зможе виконає роботу над помилками.

Про результат та емоції від першого матчу проти Словаччини

"Враження не з найкращих, тому що ця поразка - нелогічна. У той же час, треба сказати, що у нас попереду ще матч. Сьогодні ми програли матч, але не програли війну, тому у нас є 27 вересня наступна гра, який маємо зіграти краще психологічно, не нервувати. Бо сьогодні були нерви. Розумію наших молодих футболістів, вони хотіли показати себе. Але через ці нерви припускалися помилок, яких я від них за весь відбірковий цикл не бачив. Наробили достатньо помилок, але в нас є час відновитися, приготуватися, розібрати цей матч. І вже на наших помилках стати краще та показати результат, який нас виведе на Євро".

Про пропущені голи на старті таймів "Психологічно дуже важко пропускати на початках таймів, і першого, і другого. Якщо перший гол - це логіка помилок, яких вони у десяти випадках з десяти не зроблять, їх не можна припускатися, то другий м'яч - гадаю, що суддя теж має відноситися до нас з якоюсь повагою. Це чистий фол, він знаходиться поряд з м'ячем і не бачить такий фол..."

"Не хочеться казати і виправдовуватися від поразки, помилок ми наробили достатньо. Але хочеться до себе відношення [нормального]. Ми і так, як країна потерпаємо від багато чого негарного, щоб на цьому фоні ще й реагувати на такі помилки арбітрів. Нічого, рухаємося далі, наступний матч буде іншим, і наша команда буде іншою. Будемо злими. Ви ж бачили, що перемога Словаччини, єдине, на чому вони могли взяти - лише на характері".

Про різницю між матчами проти Словаччині у та 2022 роках

"Різниця між тією та цією Словаччинами? Мабуть, справа у напруженні, дуже велике психологічне навантаження. Якщо тоді ми лише зібралися, то зараз і на них, і на нас тиснув результат".

Про фактор штучного газону "Є такий фактор. Скажімо так: це хитрощі Словаччини, на яких вони зіграли. У нас у чемпіонаті ніхто не грає на штучних полях. Це така пастка, у якому ми потрапили. Звісно, якщо говорити про це, то це дуже шкодить гравцям. Це і травматизм. Потрібно, напевно, до цього відноситися [інакше]. Зараз вересень, гадаю, що у Словаччині знайдуться 2-3 поля, на яких можна зіграти. Але, як я казав, це така пастка, на яку ми потрапили". Про стан гравців після матчу проти Словаччини

"Перш за все потрібно відновити гравців, як фізично, так і психологічно. Зробити аналіз матчу, і 27 вересня вийти на нього іншою командою та здобути результат, який дозволить пройти нам далі. Акцент у цьому матчі? Треба зробити помилки, порозмовляти з гравцями. Вважаю, що у психологічному плані нервували, і це кидалося в очі. Потрібно 27 вересня ці нерви нормалізувати".

Про заміну захисника Батагова у другому таймі

"Прийде матч, і ми будемо відштовхуватися від тих гравців, що у нас будуть. Дай бог, щоб не було у нікого серйозних пошкоджень. Ніхто не скаржився щодо серйозних пошкоджень. Прийде матч, хто буде у кращому стані, той і гратиме".

Про провокації від гравця Словаччини Суслова "Які висновки? Висновки такі, що був суддя на полі. Це його обов'язок - реагувати на ці провокації. Не хочу виправдовувати Вівчаренка, він отримав третю картку, це його емоції, у нас буде з ним серйозна розмова. Але провокація була і від гравця Словаччини. Вважаю, що суддя, якщо чесно, нас не полюбив. Але це футбол, і сподіваємося, що до нас будуть відноситися у наступному матчі краще". Про відсутність Єгора Ярмолюка у матчі

"Що з Ярмолюком? Нічого, він у нас давно не був. Тренується, побачимо 27 вересня, усе може бути".

Про переїзд зі Словаччини до Польщі на матч-відповідь

"Зараз потрібно приділити увагу відновленню. Їдемо зараз, вечеряємо, збираємося. Добре, що Бельсько-Бяла знаходиться недалеко, 100 км. Тому ми повертаємося, ночуємо, завтра відновлення і ввечері починаємо готуватися до другого матчу".

Що далі Вівторок, 27 вересня. 18:30. Україна U21 - Словаччина U21 (матч-відповідь)

Джерело