Опитування телефоном, агітаційні листівки та шантаж - так на тимчасово окупованій території Запорізької області розпочався псевдореферендум. Про це журналістам Суспільного розповіли люди, яким сьогодні вдалося вирватись на підконтрольну частину України.

За їх словами, російські військові нікого більше не випускатимуть з окупованої території на час проведення псевдореферендуму.

Пан Віктор сьогодні перший, хто виїхав із тимчасово окупованої території Запорізької області. Везе в лікарню хвору тещу. Не стримуючи емоцій розповідає, на колінах благав окупантів випустити їх.

На Запоріжжі людей змушують брати участь у псевдореферендумі шантажем та погрозами

"Референдум, мобілізація, всіх забиратимуть в армію і ми будемо воювати проти вас. Кожну мить чекають на ЗСУ. Ми кожен постріл чуємо. Ми ж біля фронту, 10 км", - каже він.

На тимчасово окупованій території залишився син пані Наталі. Крізь сльози розповідає, поїхати з дому змусив псевдореферендум.

"Сьогодні в Дніпрорудному має бути їх референдум. Ми вирішили ризикнути і поїхали. Думали пізніше приїде син. А там зараз з 18 до 45 років не випускають чоловіків. Тепер не знаємо, як його звідти забрати", - розповідає жінка.

Не випустили з окупованого Дніпрорудного російські військові й 21 річного сина Олександра з Дніпрорудного.

"Мені чим йти за оцих воювати я піду краще свою землю захищатиму. Мені довелося поїхати звідти. Я залишив там жінку, тещу та сина. Все через наших колаборантів. Вони ходять до наших пенсіонерів і кажуть от давайте голосуйте. Вам же дають гроші, давайте погоджуйтесь". - каже він.

"Багато хто виїжджає через цей референдум. З 18 до 35 років чоловіків не випускають. Телефонували, питали, чи будете ви брати участь у референдумі, як ви ставитесь до цього референдуму, за що ви будете голосувати і навіть проводили опитування. Більшість будуть примушувати. Кажуть, якщо ти отримав гуманітарку чи пенсію, то ти повинен обов'язково прийти на референдум", - каже Єгор, мешканець Василівки.

Підуть на псевдореферендум енергодарці лише під примусом - впевнена місцева жителька Альона. Розповідає, з 4 березня місто чекає на Збройні сили України.

"Таких, які за Росію їх одиниці. Де росіяни беруть такі цифри, що Енергодар та і взагалі Запорізька, Херсонська область 80% за Росію, я не знаю. Звісно вони ходитимуть по квартирах один з автоматом, а інший дасть папірець цей. А якщо ти поставиш галочку проти, то що буде тоді? Люди поговорювали, що оце візьмуть тебе у чому стоїш у тому і відправлять на підконтрольну територію України. Я думаю, якщо будуть ходити по квартирах багато підпишуть", - каже вона.

Читайте також: Псевдореферендум щодо приєднання до РФ на Запоріжжі. День 1. Що відомо

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело