На початку повномасштабного вторгення до України кремлівський диктатор Володимир Путін заявляв, що російські війська зможуть "вирішить всі поставлені перед ними завдання". Однак через півроку висловився вже зовсім інакше і оголосив "часткову" мобілізацію.

Журналісти BBC порівняли риторику Путіна у березні та вересні 2022 року.

"Ні призовників, ні тих, хто призивається на збори — ми нікого не використовуємо і не збираємося використовувати при проведенні цієї "військової операції". Виходжу з того, що наша армія вирішить всі завдання, які стоять перед нею, ні на секунду в цьому не сумніваюся. Про це говорить весь хід "операції". Вона йде просто за планом, за графіком", — заявив Путін під час виступу в березні 2022 року.

Спочатку "армія вирішить всі завдання", а потім "вважаю за необхідне провести мобілізацію": як змінилася риторика Путіна за пів року (відео)

У середу, 21 вересня, його риторика повністю змінилася.

"Вважаю за необхідне підтримати пропозицію Міністерства оборони і Генерального штабу про проведення в Російській Федерації часткової мобілізації. Мобілізаційні заходи почнуться сьогодні, з 21 вересня", — заявив Путін.

Нагадаємо, 21 вересня, під час ранкового звернення до народу президент РФ Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію по всій країні від сьогодні. Під мобілізацію, згідно з заявою російського диктатора, потраплять військові в запасі, які мають військові спеціальності та бойовий досвід.

Читайте також:

У Росії масово палять військкомати та місцеві адміністрації після оголошення мобілізації

Лукашенко розповів, чи буде оголошувати мобілізацію в Білорусі

"Це не просто збіг": у Зеленського прокоментували оголошення мобілізації та обмін полоненими

Джерело