Проводка у більшості луцьких багатоповерхівок прокладалася в радянські часи, коли не передбачали використання великої кількості електроприладів. Нині вона не завжди справляється з навантаженням, – розповіла Суспільному керівниця компанії, що обслуговує електромережі Мар’яна Козік.

З її слів, на квартиру, в будинках не новобудовах, за договором видається три кВт – це чайник, машинка та холодильник.

Суспільне дізналося в якому стані електропроводка у будинках міста та чи її модернізують.

Підготовка до зими: в якому стані електропроводка у будинках Луцька В якому стані електропроводка у старих багатоквартирних будинках

"Люди включають кондиціонери, в кожній кімнаті – калорифер. Починають горіти, проводи плавитися, звісно, вибивають щитки та таким чином виникають в щитових пожежі", – говорить фахівчиня.

З її слів, електромережі в більшості будинків, які ЖЕКи передають на балансдоводиться ремонтувати.

"Наші ЖЕКи ніколи не міняли електромереж і до них не доходили руки. Будинки беремо всі в аварійному стані", – говорить Мар'яна Козік.

Хто займається ремонтом внутрішньої електромережі в будинку

Директор департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Микола Осіюк розповів, що за необхідності голови самі замінюють внутрішню електропроводку в будинках.

"Подача самої електрики від підстанції, переключення, резервні кабелі – це робота ПрАТ "Волиньобленерго", які працюють над цим", – каже посадовець.

Голова правління одного з луцьких , яке обслуговує будинки по вулиці Саперів та 8 Березня, Тарас Заремба каже, що в електрощитовій однієї з багатоповерхівок замінили запобіжники радянського зразка на сучасні. З його слів, стара проводка у будинку не завжди витримувала навантаження, було нагрівання самої щитової. Нове обладнання встановили і на поверхах.

"У зв’язку з такою ситуацією в країні, що невідомо, що буде в опалювальний сезон, чи будуть включатися обігрівачі, чи треба буде квартири опалювати ще якимись приладами, було прийняте рішення до опалювального сезону поміняти всю проводку, всі автомати по будинку", – говорить Тарас Заремба.

Правила безпеки та електроприлади

Майже третина від загальної кількості пожеж в Україні та на Волині трапляється через замикання електропроводки, — розповіла керівниця відділу Держслужби із надзвичайних ситуацій в області Ірина Варварук.

З її слів, за вісім місяців цього року саме коротке замикання електромережі та електроустановок уже зайняла 22% від загальної кількості усіх пожеж і це дуже багато.

Щоб не виникало замикань використовувати електричні обігрівачі у помешканнях в холодний період фахівчиня Мар’яна Козік радить з обережністю: щоб до розеток підходив мідний кабель, який буде витримувати потужність калорифера чи батареї. Перш за все, має бути розуміння в самих мешканців квартир, будинку, що не треба вмикати одночасно всі електроприлади, думати не тільки кожен сам за себе, а й за сусідів, – додає фахівчиня.

Що відомо В одній із котелень у місті Володимирі, що надає послуги для 1,5 тисячі споживачів, проводять підготовку до опалювального сезону. Комунальники встановлюють твердопаливний котел, після чого монтуватимуть димову трубу, утилізатори та два котли. На луцьких котельнях модернізують обладнання для централізованого теплопостачання. Ремонтники замінять старе насосне обладнання на нове та реконструюють запальникові пристрої на котлах. У Луцьку в рамках підготовки до опалювального сезону завершують встановлення 76 індивідуальних теплових пунктів у багатоповерхових будинках і модернізацію п'яти котелень.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело