В Одеському гуманітарному штабі, що на Рішельєвській,18, готуються допомагати переселенцям у холоди. Про те, чого найбільше потребують люди перед приходом зими дізнавалась кореспондентка Суспільного.

З приходом холодів до гуманітарного штабу в Одесі переселенці почали звертатися не лише за харчовими продуктами, а і за теплими речами. Куртки, пальто, светри та теплі дитячі речі – це те, чого зараз люди потребують першочергово.

"Поступово готуємося до зими, обираємо як осінній, демісезонний, так і зимовий, по можливості, одяг. Щось в центрі беремо, щось по секонд-хендах шукаємо. Ми виїжджали з Херсону влітку і більша частина речей була літня, демісезонна, тому залишились абсолютно без теплого одягу. І зараз можливості немає передати— розповіла переселенка з Херсону Олена Літвінова.

Ковдри, обігрівачі, теплі речі: як в Одесі готують переселенців до холодів

"І теплі речі, і літні, і які хочеш, і взуття, багато дуже речей. Дякуємо, що люди допомагають. Важко, у нас зараз там така ситуація не дуже: стріляють, люди рятуються як можуть", — поділилася з Суспільним переселенка з Краматорська Марина Недайхліб.

Одна людина за спеціальним талоном раз на два тижні може взяти не більше 10 кілограмів речей. Щодня до гуманітарного центру приходять близько 150 переселенців з різних міст України: Херсону, Миколаєва, Маріуполя та Харкова, розповіла старша волонтерка Марина Сємєнюк:

"З ковдрами проблема. Потрібні теплі ковдри, подушки, вже почали питати радіатори масляні, техніка потрібна. Якщо пледи в нас ще якісь є, то ось теплих ковдр взагалі немає".

Попри заяви волонтерів, що речей достатньо, містяни продовжують приносити та ділитися ними. Одеситка Оксана Дорошенко принесла чоловічий одяг:

"Людям дуже важко в такій скрутній ситуації, і люди, які постраждали в Маріуполі, і в Бучі, і всюди, і в Харкові, і в Херсоні. Тому треба якось допомагати, якось жити дружньо".

Звернутися до гуманітарного штабу по допомогу можна щодня з 9:00 до 17:00.

Читайте також Харчові набори від ООН: хто і де може отримати їх в Одесі "Ми намагаємось допомогти кожному": на Одещині дружини українських військових займаються волонтерством В Одесі діятиме координаційний гуманітарний штаб. Як надати благодійну допомогу

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело