21 вересня Україна повернула з полону військового "Азову" Олексія Гаруду. Про це Суспільному повідомила його донька – полтавка Ірина Шматко.

За її словами доньки, 21 вересня їй зателефонували і повідомили, що турбують з організації з обміну полонених. Сказали, що тата обміняли і дали йому слухавку.

"У нього був такий щасливий голос. Він сказав: «Доню, по-перше, не реви. Все добре. Я в безпеці", - розповіла донька.

Олексій Гаруда уродженець Донецька. Доєднався до полку "Азов" 2014 року. За словами Ірини Шматко, обороняв Маріуполь і перебував в "Азовсталі". У травні потрапив у полон і перебував у колонії в Оленівці.

Із російського полону повернувся військовий «Азову» Олексій Гаруда

23 вересня йому виповниться 43 роки.

Його дружина полтавка Наталія Стребкова, яка була діловодом полку "Азов", загинула.

Що відомо: 21 вересня повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області. 16 травня командир "Азову" Денис Прокопенко, який перебуває на "Азовсталі", повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконано. Після цієї заяви ЗМІ повідомили, що з території заводу "Азовсталь" у Маріуполі виїхало близько 10 автобусів з українськими військовими. Президент України Володимир Зеленський у зверненні 16 травня повідомив, що операція з порятунку оборонців Маріуполя розпочата військовими, розвідниками. Щоб повернути їх додому, робота продовжується і потребує делікатності та часу.

Джерело