Диктатор заявив, що попри все підтримуватиме росію

білоруський диктатор олександр лукашенко доручив секретарю ради безпеки рб олександру вольфовичу розпочати підготовку країни до оборони "за нормами воєнного часу". Про це повідомляє білоруське пропагандистське видання Белта.

"Ситуація дуже серйозна. Я б навіть сказав, небезпечна. І нам у жодному разі не можна спрощуватися. Не треба нічого боятися. Треба нам підняти по тривозі якусь військову частину за нормами воєнного часу? Значить, треба, Треба відмобілізувати її, щоб ми бачили, чи живі люди, які приписані до цієї частини? Значить, треба. Треба територіальну оборону підняти? Значить, треба. Треба народне ополчення перевірити там на місці, що це за бійці у нас будуть і яка у них зброя? Значить треба. Особливо останнє", – заявив лукашенко.

лукашенко заявив, що

Він також заявив, що збройні сили білорусі і росії – це фактично одне ціле.

"Якщо ми з росією, значить, ми з росією. Ми створили оборонний простір, у нас спільні збройні сили фактично (наша армія на вістрі). Діє регіональне угруповання. І нехай ніхто там нас не критикує і не робить із цього якихось фейків чи надзвичайних заяв, що "ах, ох, там ось лукашенко, російські війська та інше". А що тут дивного? Ми давно про це заявили. Вже, напевно, років 20, як ми домовилися про це", - сказав білоруський диктатор.

З відповідною заявою лукашенко виступив 20 вересня – коли на росії путін мав оголосити початок мобілізації (однак, з якихось причин, переніс це на наступний день).

Як повідомлялося, під мобілізацію на росії підпадають 300 тисяч чоловіків.

Напередодні госдума рф внесла зміни до кримінального кодексу, додавши поняття "мобілізація", "воєнний стан", "воєнний час" та "збройний конфлікт". Окрім того, за добровільну здачу в полон росіян будуть садити на 10 років.

Тим часом, у білорусі на кордоні з Україною тривають військові навчання, які продовжили до 24 вересня.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело