Школи у Коропі на Чернігівщині забезпечені дровами на опалювальний сезон на 60-90 відсотків. Цього року попит на дрова значно виріс, у лісгоспі черги. Про це каже керівник відділу освіти Коропської селищної ради Олег Курбанов.

"Зараз в умовах воєнного стану – це перш за все фінансування. Поки що не маємо змоги фінансово витягнути, бо це потрібно робити проєкти, розумієте, капітальні видатки. Ну плани були, але зараз головне – це перемога України у війні".

Зокрема, в попередні роки у вересні встигали заготувати дрова на весь опалювальний період. Директор однієї зі шкіл Микола Яцечко розповів, що ще у 80-х роках минулого сторіччя збудували котли, для опалення. Працювали вони на вугіллі, але потім котли законсервували, бо в селі з’явився газ.

"По-моєму, у 1997 році почали проводити газ, і перша була підключена будівля школи. Перейшли на газ. І ми десь років 10-15 опалювалися газом".

Наразі газовою системою опалення не користуються, бо подорожчав газ, каже директор. Десять років тому вирішили перезапустити старі печі. Котли старі та не економні, але це все одно дешевше, ніж опалювати газом. Крім цього, перехід на дрова дозволив починати опалювальний період раніше.

Заготували 60-90% дров на наступний опалювальний сезон для шкіл Коропської громади "Ми можемо у будь-який момент його запустити, не чекати. Якщо раніше на газу у нас були чіткі терміни, коли включати й коли виключати, то твердопаливні на дровах ми у будь-який момент – в школі стало прохолодно, хлопці прийшли, протопили, стало прекрасно. І за опалювальний період ми десь спалюємо 220-230 кубів дров", – говорить Микола Яцечко.

Наразі в школу завезли 60% дров від потреби на опалювальний період.

Наразі шість шкіл в селі опалюються дровами, а три – досі мають газове опалення. Перевести всі школи на дров’яне опалення до війни не встигли.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:

На Чернігівщині створили два ландшафтних заказники біля Седнева та Прилук

Джерело