У Полтаві організували розмовні курси з української мови. Заняття для всіх охочих влаштовують щотижня у місцевій бібліотеці для юнацтва. На них, зокрема, спілкуються рідною мовою та обговорюють літературу. Про це Суспільному розповіла завідувачка відділу обласної бібліотеки для юнацтва Світлана Довбня.

Організували розмовні заняття в обласній бібліотеці для юнацтва.

"Ми назвали ці зустрічі "Розмова про мову". Ми говоримо про щось цікаве в українській культурі. Це камерний формат: ми спілкуємось, кожен може висловити свої думки. І після кожного заняття всі отримують якесь завдання, щоб підготувати свою розповідь власну на наступну зустріч", – розповідає Світлана Довбня.

У Полтаві організували розмовні курси з української мови

Зустрічі влаштовують щотижня у четвер. Ініціювали їх відвідувачі бібліотеки.

"Уперше ми прийшли у бібліотеку з дітьми на майстер класи, розвивальні заняття. І вже після цього у нас з’явилась ідея – чому б для дорослих не зробити що-небудь цікаве, наприклад, курси української мови. Ми запропонували робітникам бібліотеки зробити окремо для дорослих заняття. По-перше, ми спілкуємось, по-друге, я вам більше скажу, ми починаємо потихеньку думати українською мовою, це дуже складно. Складно і важливо", – говорить жителька Харкова Тетяна Ільїнська.

"Самі переселенці, у нас більшість переселенців, є і місцеві, звісно, вони схотіли повернутись до української у повсякденному житті, краще знати, краще спілкуватись, частіше використовувати", – каже завідувачка відділу обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара Світлана Довбня.

Триває кожна зустріч близько години. Їх влаштовують від початку вересня.

Читайте також: На Полтавщині учні п’ятих класів "НУШ" навчаються за електронними підручниками

Джерело