Їхав з тренінгу з тактичної медицини та вирішив випити кави на благодійному ярмарку на Валу. Артур Дорохін одним з перших почав надавати домедичну допомогу дворічній дитині, що постраждала від пострілу ручного протитанкового гранатомету. Артур — інструктор з тактичної медицини. Чому її протоколи має знати кожен цивільний, та що саме він робив в перші секунди після вибуху — далі в матеріалі.

Того дня Артур Дорохін разом із колегою йшов з тренінгу з тактичної медицини. Артур її викладає військовим. За спиною тоді мав рюкзак з тренувальним приладдям та кілька аптечок. В момент вибуху чоловіки стояли за кілька метрів.

Зайшов попити кави на ярмарок: військовий медик розповів про порятунок дворічної дитини на Валу у Чернігові

"Мій друг – інструктор з тактики бойової. Я – медик. Перша думка була: що робити з іншими. Ми не думали тоді про себе. Треба було працювати якомога швидше. Піднімався пил, гам, люди почали кричати – це буквально секунда. Обмінявшись поглядами: ти – відганяй цивільних, я дивлюся поранених", — згадує Артур.

Найперше, Артур переконався, що у важкопораненої дитини цілі головні артерії, дихальні шляхи та грудна клітина.

"Травми обличчя – це дуже страшно, неприємно, але це не завжди є критичним ураженням. Я підібрав відірвану шкіру, підібрав все, щоб дістати до маленької шийки, подивитися праву, ліву артерію. В цей час він волав від болю і шоку. Друга реакція – у нього працюють дихальні шляхи, він не задихається".

Поруч із собою Артур впізнав хлопця, якому раніше викладав курси тактичної медицини в Чернігові.

Це перша дитина, якій Артур рятував життя. До цього доводилося надавати домедичну допомогу тільки дорослим. Чоловіки перев’язали дитині рану на руці, шиї та обличчі.

Після цього випадку, чоловік аналізував ситуацію. Він прийшов до висновку, що усе робив вірно:

"Бо потім сівши і розписавши собі усі етапи того, що я робив, де і що оглядав. Цей нотаток потім в закритих чатах наших з медиками виклав. Ми цю тему розжували. Це була максимально ефективна робота в цей час".

Артур радить усім цивільним пройти курси з тактичної медицини. Та хоча б раз на рік оновлювати знання. А під час війни носити із собою турнікет.

"Ви не знаєте, коли це знадобиться. ДТП, якісь проблеми, вибух газа, битові якісь нюанси, п’яні компанії – можна натрапити на якусь халепу всюди, це великий шанс — 3 з 4, що людина виживе".

Детальніше у сюжеті:

Читайте також:

Втратив зір на одне око: що відомо про дворічного хлопчика, який травмувався внаслідок вистрілу РПГ у Чернігові

Джерело