В Івано-Франківську громадська організація "Д.О.М.48.24" готує документальну виставу за монологами людей, які переживають війну в Україні. Про це кореспондентці Суспільного розповіла проєктна менеджерка організації Ольга Кукула.

З її слів, ідея підготувати театралізоване дійство з'явилася після успішного досвіду проведення документальної вистави на тему протидії насильству у 2018 році.

"Та вистава називалася "Склянка морквяного соку" і я сама була учасницею цього проєкту. Для мене, як і для інших учасниць, це була своєрідна арттерапія. Цей досвід дуже змінив моє життя", — розповідає Ольга Кукула.

В Івано-Франківську створять документальну виставу

Вона каже, що документальний театр працює як непряма психологічна допомога для учасників постановки — переселенців та місцевих жителів.

"Усі ми постраждали в цій війні. Але не всі визнають це і бачать потребу звертатися за психологічною допомогою", — говорить Ольга Кукула.

Наразі триває реєстрація на участь у проєкті. Опісля відбудуться тренінги із сучасного театру, інтерв'ю та майстер-класи з акторської майстерності, які куруватимуть професійні театральні діячі — Ірина Гарець з Полтави та Євген Насаднюк з Донецька.

Перші вистави відбудуться в Івано-Франківську, Калуші та Коломиї. Однак, за словами проєктної менеджерки "Д.О.М.48.24" Ольги Кукули, вже є запит на показ й у Польщі.

Приблизна дата вистави — листопад 2022 року, дата фінального показу поки невідома.

Захід проводиться у межах проєкту "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України", що фінансується урядом Великої Британії та впроваджується організаціями "Пакт" і "Д.О.М.48.24".

Читайте також "Хочемо, щоб усі знали та пам'ятали, що Україна завжди боролася": як франківські міми допомагають ЗСУ "Хочемо якнайкраще показати українське кіно". У Франківську триває "Тиждень із фільмами Івана Миколайчука"

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Читайте тако ною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело