Одеські програмісти виготовляють павербанки для Збройних сил України з відпрацьованих акумуляторів. Гліб Варєшкін з друзями — із використаних одноразових електронних цигарок, а Альберт Вірміні — з непрацюючих батарей для ноутбуків. Як відбувається виготовлення павербанків для ЗСУ, вони розповіли в ефірі “Українського радіо. Одеса”.

Павербанки або портативні зарядні пристрої на війні — необхідна річ, і, за словами Гліба і Альберта, потреба в них висока: через інтенсивне використання вони швидко виходять з ладу, їх гублять чи залишають на позиціях при відступах. Це підтверджує військовий із 28 механізованої бригади з позивним “Старий”.

“Павербанки використовуємо постійно. Чим сильніша потужність, тим, звичайно ж, краще. Особливо цінними є павербанки з сонячними панелями. Оскільки ми постійно їх використовуємо, вони швидко виходять з ладу, тому їх потрібно багато в великій кількості та на сонячних панелях. Наприклад, в мене вийшли з ладу вже 7 павербанків за період війни”, — розповів військовий.

Павербанки для ЗСУ з відходів: як одесити роблять мобільні батареї з відпрацьованих матеріалів 20 електронних цигарок, трошки часу — і павербанк для ЗСУ готовий

Гліб Варєшкін разом з друзями Олександром і Анатолієм вже зробили понад 35 павербанків, які відправили на фронт. Це повноцінні мобільні батареї місткістю від 10 000 мАг, яких вистачає для підзарядки від трьох до п'яти телефонів. Основний елемент живлення в таких павербанках — акумулятори від одноразових спалених електронних цигарок. На один павербанк йде від 18 до 24 цигарок.

“До війни ми розбирали електронні цигарки й хотіли використовувати елементи живлення для підживлення аварійного світла. З початком війни подумали, як це можна використовувати для хлопців, і придумали робити павербанки”, — розповідає Гліб.

Мобільні батареї хлопці роблять в гаражі, який переобладнали в майстерню. Тут вони розбирають електронні цигарки, які надсилають люди, ретельно перевіряють кожен акумулятор на місткість і придатність до роботи і безпосередньо збирають павербанки. Для цього в майстерні є вже п’ять 3D-принтерів — на них друкують корпуси для батарей.

“Ми говоримо, що там 10 000 мАг, але зазвичай там десь 12-14 тисяч. Ми занижуємо показники, бо краще буде так. Павербанки мають два USB-порти: на 1 і 1,2 ампери. Також є виходи під micro-USB, Type-C, Lightning. Тож усі телефони, які можуть заряджатись від павербанків, можуть заражатися від нашого”, — зазначає одесит.

За словами Гліба, вартість їх саморобних павербанків в кілька разів нижча за ті, що продаються в магазинах. За ціну одного китайського павербанку з реальною місткістю приблизно 8 000 мАг, а це від 700 до 900 гривень, вони роблять три мобільні батареї.

“Я не враховував вартість принтерів, бо це майно, яке залишиться у нас, і ми зможемо ще щось друкувати, як от недавно друкували для хлопців хвостовики для дронів, щоб скидати ВОГи оркам. У вартість приладу входить тільки електроживлення, пластик, ну і плата з шурупами. Рахуємо тільки це і виключаємо вартість своєї роботи, бо наша робота — це допомагати ЗСУ, які допомагають жити тут в тиші”, — каже Гліб Варєшкін.

Наразі павербанками від одеситів користуються військові, які перебувають на передовій. Гліб каже, що оскільки зараз об'єми в них невеликі — хлопці займаються цим у свій вільний час, передають мобільні батареї тим, кому вони дійсно необхідні. В майбутньому вони планують збільшити темпи виробництва і вийти на виготовлення 20-25 павербанків в тиждень.

“А якщо все добре буде і ми докупимо ще один принтер, то вийдемо десь на 30-35 в тиждень, це буде непоганий результат. Ми розуміємо, що це потрібно для кожного солдата, тож стараємось виготовити їх більше і надавати швидше, і робимо для цього все, що можемо”, — розповів Гліб.

Як одесит перетворює неробочі батареї ноутбуків в павербанки для військових

Подібний задум організував у себе вдова й інший одеський програміст Альберт Вірміні. Він виготовляє павербанки з акумуляторів для ноутбуків. Як і Гліб з друзями, Альберт вже встиг зробити кілька десятків портативних батарей, які передав військовим.

“Як це сталося? Випадково в поле мого зору потрапили компоненти, з яких можна робити павербанки. Я закупив спершу невеличку партію, потім знайшов для них решту необхідного. Згодом віднайшлася добра людина, у котрої є 3D-принтер і вже з нею ми розробили корпус, тому що павербанк має бути у щось одягнений”, — розповідає програміст.

Для своїх павербанків Альберт використовує акумулятори з батарей від ноутбуків. Частину їх він купляє сам, частину йому віддали добрі люди, які збирали їх для себе. При чому, як каже одесит, віддавали кілограмами.

“На початках я працював на базі акумуляторів використаних ноутбучних батарей. Ви собі її уявляєте, вона така видовжена і товщиною міліметрів 22-33. Всередині акумуляторні банки, далеко не всі з них виходять з ладу, коли батарейка перестає працювати. З шести банок з ладу можуть вийти дві, а чотири залишаться цілком добрі”, — говорить Альберт Вірміні.

Корпуси для павербанків Альберту виготовляє знайомий, який має доступ до 3D-принтера. Модулі надіслав колега з Коломиї, який також збирає павербанки для фронту і може купляти необхідну електроніку в Польщі.

“Потреба в павербанках, наскільки я розумію, є постійною. Їх гублять, їх можуть залишити на позиціях, коли потужні обстріли. Тобто фактично це витратний матеріал. Звісно, його ручне виготовлення це не зовсім економічно вигідна справа, але й війна — це економічно невигідний задум”, — зазначає Альберт.

Читайте також

В Одесі волонтери збирають гроші на автівку для ЗСУ за допомогою пластику. ВІДЕО Одеський волонтер придбав два позашляховики і три мотоцикли для ЗСУ Пригнали й пофарбували. Волонтери з Одеси передадуть ЗСУ джип та пікап

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело