Перш за все, щоб убезпечити себе від радіації у разі аварії на Запорізькій АЕС, треба моніторити офіційні ЗМІ. У випадку надзвичайної ситуації влада оперативно дасть відповідні рекомендації і алгоритмом дій. Визначаться вони в залежності від ситуації.

Як захиститися від опромінення в разі аварії на Запорізькій АЕС

Про це повідомила радіобіологиня, фахівець Інституту проблем безпеки атомних електростанцій НАН України Олена Паренюк “Главкому”

“Важливо те, що рекомендації будуть специфічними для кожного окремого регіону, бо у нас велика країна. Те, що працюватиме для Енергодару, буде не потрібним у Києві, чи не допоможе у Марганці. Ми дивитимемося, куди дме вітер.

Тобто якщо станеться вибух внаслідок влучання ракети і радіацію розкидає навкруги, то так, небезпека буде тут і зараз для станції, самого Енергодара. Але якщо ми говоримо про регіони, віддалені від станції, то небезпека для них виникне, може, через кілька місяців, але її все одно не уникнути”, – пояснила науковиця.

За її словами, превентивно приймати препарати йоду, намагаючись убезпечити себе від радіації не варто

“У радіоактивного йоду короткий період напіврозпаду. Тому таблетка йодиду калію, прийняти як раз перед тим, як організм буде підданий дії радіоактивного йоду, насичує тіло стабільним йодом і не дає йому поглинати радіоактивний. Така профілактика суттєво зменшує отриману людиною внутрішню дозу протягом перших кількох годин радіоактивних опадів. Але профілактично приймати такі величезні дози – небезпечно для здоров’я.

Саме тому – варто слухати владу. Але, наприклад, якщо станеться витік радіонуклідів не з реактора, а зі сховища ядерного палива, то цей йод буде як подорожник. Тобто він узагалі ніяк не допоможе, бо йод у відпрацьованому ядерному паливі уже розпався”, – розповіла Паренюк.

Джерело