Про це він розповів під час другого дня Всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.

За словами експерта, за 30 років Україна спробувала всі відомі нам моделі економічного зростання: марксистський, Харрода-Домара, Солоу-Свона, Ромера – так чи інакше, всі вони включені в теорію держави загального інтервенціонізму. Тобто, пояснює він, моделі відрізняються виконавцями, об'єктами уваги, ресурсами та потоками, але суть одна – забрати гроші у підприємця.

«Суть економічної моделі та теорії не змінюється в Україні 30+ років. І дивно, що за 30 років на думку ні політикам, ні політтехнологам, ні ідеологам, ні філософам не спала така крамольна думка спробувати ще одну найнадійнішу, найперевіренішу історично модель - модель підприємницького зростання», - зазначає Ярослав Романчук.

Ми маємо шанс вперше за новітню історію суверенної України створити свою приватну природну об'єктивну структуру економіки, - Ярослав Романчук

Зокрема він говорить про модель Мізеса-Шумпетера, яка свого часу забезпечила становлення Заходу. Крім цього, додає економіст, війна акцентувала увагу на невизначеності, знаннях, ризиках та інформації. А тому, каже він, постає питання, хто ними повинен керувати в умовах, коли немає старої структури економіки та зайнятості.

«Ми маємо шанс вперше за новітню історію суверенної України створити свою приватну природну об'єктивну структуру економіки», - заявляє Ярослав Романчук.

Джерело