У компанії EOS Data Analytics повідомили, що ця покупка залишиться у власності України навіть після сплаченого терміну

Українці – просто космос. І бавовни буде багато. За гроші з "народних Байрактарів", на які скидалася вся країна, вдалося придбати супутник. Про це повідомив засновник благодійного фонду Сергій Притула, який і був ініціатором купівлі безпілотників у Туреччині для оснащення українського війська.

"Я запрошую вас долучитися до цієї шляхетної справи", – казав волонтер, засновник "Благодійного фонду Сергія Притули" Сергій Притула.

Це допоможе ЗСУ робити смерть московитам: що таке радарний супутник ICEYE, який купив фонд Притули – сюжет (Відео)

Так 22 червня, у день свого народження, Сергій Притула оголосив про збір п'ятисот мільйонів гривень на закупівлю трьох безпілотників "Байрактар" для Збройних Сил України. І почалося.

"Оце я колись дивився як Кріштіану Роналдо виклав фотку в Instagram і як у нього отак вібрував телефон, бо ці лайки, лайки приходили. А це, а це ось так виглядає смс-банкінг, коли ти збираєш гроші на "Байрактари", – додав Сергій Притула.

І поки населення росії місяцями не може зібрати кошти на шкарпетки і лопати для своїх орків, українці зібрали за 3 дні 600 мільйонів гривень. Засновники турецької компанії "Байкар" тоді були вражені відчайдушністю та єдністю українців і передали залізних бойових птахів безплатно. Сергій Притула тоді пообіцяв витратити зібрані мільйони з користю. І майже через два місяці повідомив: "Ми купили супутник, але це не просто супутник, він дає нам доступ до бази даних сузір'я супутників компанії ICEYE. А цей доступ викупили більш, ніж на рік вперед, відтепер наша армія буде максимально швидко отримувати супутникові знімки високої якості як допоможуть з оперативним плануванням операцій. Бавовни буде багато!".



Технічні дані та користь від народного супутника пояснює комунікаційна менеджерка фонду Притули.

"Цей супутник працює за технологією радарного супутника. Він фактично просвічує через всі перешкоди, такі як дим, хмари. Роздільна здатність від пів метра до метра, діапазон такий. Тобто ти дуже добре можеш бачити і розрізняти, чи це макет техніки, обманний, ворожий, чи це реальна техніка. Ти можеш реально прочитати номерні знаки, ти можеш побачити замасковані об'єкти", – повідомила комунікаційна менеджерка "Благодійного фонду Сергія Притули" Марія Писаренко.

Тож така покупка допоможе Збройним силам ще частіше робити "смерть москалям".

"Скажімо, незабаром кожен HIMARS, М270 чи MARS II, а також кожна гармата чи САУ з високоточними снарядами зможуть більш ефективно нищити ворога. Усі знають, як майстерно працюють наші воїни під керівництвом військового командування. Уявіть, що вони почнуть робити з російськими окупантами, коли отримають додаткові можливості", – наголосив міністр оборони України Олексій Резніков.

Втім користувачі соцмереж почали шукати зраду і нарікати, мовляв, то не супутник придбали, а лише доступ до бази даних.

"Ми купили супутник, і ми купили доступ до мережі супутників ICEYE. Тобто умовно аналогія як із телевізором і підпискою на Netflix. Ти купуєш круту плазму, телевізор, і можеш дивитися там якісь звичайні канали, а якщо хочеш, можеш купити підписку на Netflix на якийсь час. Якщо підписка завершується, плазму ніхто у тебе не забирає, вона твоя. Ти просто підписку мусиш поновити. Так само працює і тут. Підписки на цей доступ до мережі з інших супутників у нас є на понад рік", – додала Марія Писаренко.

І ця умовна підписка потрібна для того, щоби бачити картинку і з інших супутників у мережі. Тож ЗСУ відтепер мають якісні розвіддані майже цілодобово. За допомогою цього супутника вже отримали знімки кримського мосту. Їх оприлюднили на сторінці фонду Притули. І така нетривіальна покупка вже започаткувала нову еру мемів у соцмережах. Тут вам і синьо-жовта зірка смерті із Зоряних війн, і сатира українців на свою адресу, і підколи у бік росіян.

Фонд Сергія Притули придбав право на рік користуватися супутником та даними, які збирає ціле сузір'я таких сателітів. Та у компанії EOS Data Analytics повідомили, що ця покупка залишиться у власності України навіть після сплаченого терміну. А от на що далі українцям запропонують скинутися – у фонді Притули поки що розмірковують.

Юрій Пугач та Ігор Костюк, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.

ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Джерело