В Івано-Франківську, в інноваційному центрі Промприлад. Реновація, презентували проєкт "Лінійність. Каліграфічна кімната" художника Віталія Гоцанюка та виставку картин митця та музиканта Яреми Стецика, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.

Одну з кімнат у центрі розфарбували каліграфічним письмом: червоним кольором — уривок з новели Івана Франка "Сойчине крило", чорним — цитату з приповістей Соломона. Текст на стінах написаний українською мовою та виконаний авторським акцидентним шрифтом, в основі якого — горизонтальні й похилі елементи. Автор цієї каліграфії — художник та дизайнер Віталій Гоцанюк.

"Сам шрифт я розробив ще рік тому для фестивалю "Алярм", який відбувався на вокзалі. І вирішив далі розвивати цю тему, бо я там також писав цитати Франка і Сковороди", — каже Віталій Гоцанюк.

Стіни Промприладу у Франківську прикрасили каліграфічним письмом і картинами

Меседж каліграфічної кімнати — потрібно жити далі, адже для цього нас і захищають Збройні сили України, каже художник.

Передує каліграфічній кімнаті коридорна виставка картин митця і музиканта Яреми Стецика, на яких зображені Карпати. Написані вони впродовж останніх років. Художник розповідає, хотів таким чином прикрасити стіни коридору.

"Там є полотно, олійна фарба, пейзаж, Карпати — тобто точки, на яких ми стоїмо. Зараз тут роботи тільки мої. Вони тут — до 3 вересня. Далі буде виставка однієї картини Миколи Панакова", — каже Ярема Стецик.

Простір в інноваційному центрі Промприлад. Реновація завжди був мистецьким, каже керівниця відділу комунікації Рената Налисник. Проте ще донедавна тут розміщувався волонтерський склад. Утім згодом його перемістили, і нині відвідати центр може кожен охочий.

Читайте також У Франківську письменниця Роксолана Жаркова презентувала книжку "Нуль цілих, нуль десятих" В Івано-Франківську відбувся кіноперформанс "Стрічка" про 12 історій переселенців

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело