Чернігівка Оксана Дрєєва двічі пережила вторгнення росіян до України – 8 років тому на Луганщині та цьогоріч на Чернігівщині, але вже вдруге вирішила не виїжджати, бо не могла залишити пасіку. Вона займається бджільництвом п'ять років.

Жінка – інженер за освітою. Розповіла, що бажання займатися бджільництвом виникло раптово, одразу вона пройшла курси та купила перші сім’ї.

За п'ять років пасіка Оксани зросла з 10 вуликів до 100.

Двічі пережила вторгнення росіян: історія чернігівки, яка займається бджільництвом 5 років "У нас така пасіка багатогранна, у нас іще є медоваріння, є розведення маток, ми займаємось продажем і селекцією, тому є куди розвиватися, є що робити".

За її словами, у кожної бджолосім’ї свій характер. Він залежить від породи і матки.

Коли почалася повномасштабна війна, пасіка була в Куликівці, кілька місяців дістатися туди не було можливості.

Перше, що зробила Оксана після деокупації Чернігівщини, – поїхала до бджіл. Жінка думала, що без догляду вони всі загинули.

"Дивилися і, в принципі, ця весна така була, що сім’ї всі перезимували, як так і повинно було бути".

До себе жінці довелося забрати ще й вулики товариша, який пішов воювати. Дві пасіки з різних сіл звезли до Мохнатина. У вільний від роботи час Оксана постійно їздить туди.

"В мене така робота позмінна, два через два, тому намагаюся відразу два дні роботи, два дні – приїжджаю сюди. Якщо вдається більше бути, я тут і три дні, і чотири".

За її словами, окрім щорічної проблеми з обробкою полів хімікатами, від чого бджоли часто гинуть, цьогоріч через повномасштабну війну пасічники зіткнулися ще з низкою викликів. Деякі бджолярі пішли воювати, ті ж, хто лишився, не знають, чи буде куди збути мед і за якою ціною.

"Але я думаю, що треба трошки зачекати, вичекати цей момент, тому що яку ми галузь зараз не візьмемо, всюди є проблеми, не тільки в медовій галузі", – розповіла Оксана.

Зараз жінка хоче, щоб її хобі в майбутньому стало основною справою. Незабаром вона має очолити Чернігівську міську спілку бджолярів.

"Ми тільки одного хочемо – щоб був мир. А це все подолаємо і будемо жити далі".

Детальніше дивіться у відео:

Читайте також:

Закупівельники пропонують низькі ціни за мед, а роздрібних покупців стало менше: проблеми пасічників Новгород-Сіверщини

Джерело