Добрий ранок! Дев'ятий день Мультиспортивного Євро-2022 розпочинається!

У ранковій сесії у своїх видах спорту змагатимуться наступні українці:

10:05. Веслування на байдарках і каное: Олег Кухарик, Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Іван Семикін (байдарка-четвірка, 500 метрів, кваліфікація) 10:15. Веслування на байдарках і каное: Анастасія Горлова, Людмила Кукліновська, Діана Танько, Наталія Докієнко (байдарка-четвірка, 500 метрів, кваліфікація) 10:37. Веслування на байдарках і каное: Діана Рибак (байдарка-одиночка, 1000 метрів, півфінал) 10:44. Веслування на байдарках і каное: Павло Алтухов (каное-одиночка, 1000 метрів, півфінал) 10:58. Веслування на байдарках і каное: Олександр Сиромятніков (байдарка-одиночка, 1000 метрів, півфінал) 11:00. Легка атлетика: Ерік Костриця, Станіслав Коваленко, Василь Макух, Кирило Приходько, Сергій Смелик, Олександр Сосновенко, Андрій Васильєв (естафета 4х100 м, кваліфікація) 11:00. Легка атлетика: Артур Фельфнер (метання списа, кваліфікація) 11:05. Легка атлетика: Ярослава Магучіх, Ірина Геращенко, Юлія Левченко (стрибки у висоту, кваліфікація) 11:20. Веслування на байдарках і каное: Людмила Лузан (каное-одиночка, 200 метрів, кваліфікація) 11:30. Веслування на байдарках і каное: Олег Боровик (каное-одиночка, 200 метрів, кваліфікація) 11:35. Веслування на байдарках і каное: Інна Клинова (байдарка-одиночка, 200 метрів, кваліфікація) 11:50. Веслування на байдарках і каное: Валерій Гарап (байдарка-одиночка, 200 метрів, кваліфікація) 11:50. Легка атлетика: Наталія Кроль (біг на 800 метрів півфінал) 12:21. Легка атлетика: Микита Барабанов, Данило Даниленко, Олександр Погорілко, Олексій Поздняков, Дмитро Романюк (естафета 4х400 м, кваліфікація) 12:30. Веслування на байдарках і каное: Павло Алтухов (каное-одиночка, 500 метрів, півфінал) 12:35. Веслування на байдарках і каное: Анастасія Горлова, Людмила Кукліновська (байдарка-двійка, 500 метрів, півфінал) 12:40. Настільний теніс: Ярослав Жмуденко (одиночники, 1/16 фіналу) 13:25. Веслування на байдарках і каное: Валерій Гарап, Віталій Браташ (байдарка-двійка, 200 метрів, кваліфікація)

Екіпаж Олега Кухарика, Ігора Трунова, Дмитра Даниленка та Івана Семикіна з другого місця пройшов до фіналу у веслуванні на байдарці-четвірці (500 метрів).

Мультиспортивне Євро-2022: онлайн дев'ятого змагального дня

Андрій Проценко став автором єдиної нагороди України у восьмий змагальний день Мультиспортивного Євро ("бронза" у стрибках у висоту). Таким чином, українці втратили ще дві позиції та опустилася на 16-е місце у медальному заліку.

Медальний залік після восьми змагальних днів (топ-10) Німеччина - 15 "золото" + 14 "срібло" + 5 "бронза" (34 медалі усього) Франція - 11+12+18 Італія - 11+11+12 Велика Британія - 10+13+8 Румунія - 7+4+4 Нідерланди - 6+6+10 Норвегія - 4+0+1 Польща - 3+7+7 Греція - 3+4+0 Австрія - 3+3+3

...

16. Україна - 2+2+4

Павло Алтухов фінішував другим у півфіналі та пройшов до фіналу Євро у каное-одиночці (1000 метрів).

Ще три результати України у веслуванні в ранковій сесії:

Людмила Кукліновська, Діана Танько, Анастасія Горлова, Наталія Докієнко фінішували останнім, але потрапили до півфіналу Євро за часом (байдарка-четвірка, 500 метрів); Олександр Сиромятников не пройшов до основного фіналу у байдарці-одиночці (1000 метрів) і виступить у фіналі В (7-12 місця); Діана Рибак залишилася поза фіналом у жіночій байдарці-одиночці на дистанції 1000 метрів

Українці посіли передостаннє, сьоме місце забігу й не зможуть розраховувати на путівку до фіналу. Переможцям кваліфікаційного старту - четвірці Великої Британії - Україна програла більше 1.2 секунди.

Легка атлетика. ЧЄ-2022. 4x100 м - чоловіки. Кваліфікація Велика Британія - 38.41 секунди Нідерланди - 38.83 Швейцарія - 39.03

...

7. Україна - 39.62

Наталя Кроль також не пройшла до фіналу на дистанції 800 метрів. У своєму кваліфікаційному забігу українка показала сьомий результат (2:01.84 хв) і не зможе потрапити до фіналу навіть за часом.

Усім трьом українкам вдалося подолати планку 1.87 метри. Її змогли стрибнути 13 атлеток, однак Юлія Левченко за спробами поступалася топ-12.

Однак, як і під час кваліфікації у чоловічих стрибках у висоту, організатори турніру допустили до змагань 13 спортсменок. Тож Левченко, так само як і Магучіх та Геращенко, пройшла до фіналу.

Чемпіонат Європи-2022 з легкої атлетики. Стрибки у висоту (жінки): усі фіналісти Ангеліна Топич (Сербія), Марія Вукович (Чорногорія), Брітт Веерманн (Нідерланди), Мірела Демірева (Болгарія), Ярослава Магучіх (Україна), Ліа Апостолова (Словенія), Марі-Лоуренс Юнгфляйш (Німеччина), Ірина Геращенко (Україна), Татьяна Гусін (Греція), Єлєна Валлортігара (Італія), Морган Лейк (Велика Британія), Солен Жискель (Франція), Юлія Левченко (Україна)

Неділя, 21 серпня, 20:05. Стрибки у висоту, жінки, фінал

За регламентом кваліфікації на чемпіонат світу квота Європи у багатоборстві складала 13 збірних. Одну з квот автоматично отримувала Велика Британія як господарка майбутньої світової першості.

Решта 12 квот розподілялися між збірними за підсумками виступу у багатоборстві на Мультиспортивному Євро. Тож для того, щоб отримати право виступити на чемпіонаті світу, Україні потрібно було увійти до топ-12.

І жіночій, і чоловічій збірній вдалося потрапити до топ-12 за підсумками виступу у багатоборстві на Євро. Жіноча збірна України посіла 12-е місце, а ось чоловіки зупинилися у кроці від фіналу, фінішувавши дев'ятими.

Більше про кваліфікацію України на чемпіонат світу зі спортивної гімнастики - тут.

Українці подолали дистанцію за 3:04.15 хвилини. Цей результат став п'ятим найкращим в їхній групі та 12-м - серед усіх учасників двох кваліфікаційних забігів.

Легка атлетика. ЧЄ-2022. 4х400 м - чоловіки. Кваліфікація

Чехія 3:02.07 хвилин Франція 3:02.09 Велика Британія 3:02.36

...

5. Україна 3:04.15

Фельфнер показав сьомий результат у кваліфікації групи А (76.06 метри). Для виходу до фіналу 18-річний атлет мав увійти до топ-12.

Втім, за підсумками перших двох спроб Фельфнера випередили сім спортсменів. Відтак, до топ-12 український метальник списа не увійшов

Ранкова сесія у веслуванні триває! Результати:

Людмила Лузан - у фіналі каное-одиночки (200 метрів) з часом 47.669 секунд; Олег Боровик - у чоловічому фіналі каное-одиночки (200 метрів) з третім часом - 40.552 секунд; Інна Клинова з третім часом (42.749 секунд) пройшла до фіналу байдарки-одиночки на дистанції 200 метрів; Павло Алтухов пройшов до ще одного фіналу. У каное-одиночці (500 метрів) він показав другий результат у своєму заїзді - 1:50.159 хвилин; Валерій Гарап не пройшов автоматично до фіналу у байдарці-одиночці (200 метрів). З шостим часом (36.961 секунд) він продовжить виступи у півфіналі; Анастасія Горлова та Людмила Кукліновська не поборються за медалі на Євро. У байдарці-двійці (500 метрів) українки показали сьомий час у заїзді (1:47.885 хвилин) і виступлять у фіналі В.

Артур Фельфнер в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт оцінив дебютний виступ на Євро.

"Можна сказати, що все вдалося. Хотілося пройти до фіналу, але думаю, що з таким результатом цього буде недостатньо. Перша спроба була технічно невдалою, була проблема з розбігом. Друга спроба - метнув обережно спис. Ну і в третій хотів викластися, але трохи не вийшло. Нічого, це дорослий чемпіонат Європи - як для 18 років, вважаю, досить хороший показник. Хотілося б потрапити, але не вийшло. Рухаємося далі".

Більше - тут.

Після заключного "бронзового" стрибка Андрія Проценка на Євро італієць Джанмарко Тамбері яскраво привітав українця з медаллю, стрибнувши на нього.

А в ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт розповів про підтримку України та легкоатлетів під час повномасштабного вторгнення РФ.

Про війну в Україні та підтримку Проценку та Бондаренку

"Намагаюся бути у курсі подій щодо цієї дикої ситуації, яка відбувається в Україні. Все, що я можу, так це битися та підтримувати своїх друзів з України, людей, яких я знаю. І я роблю все, що я можу - писав Андрієві Проценку, Богдану Бондаренку з моменту, коли розпочалася війна. Писав, чи їм потрібна бодай якась допомога, і я її намагався б забезпечити. Але я розумію, що цього недостатньо, і я молюся, щоб це закінчилося якомога скоріше".

Більше - читайте тут.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт бігунка розповіла, що не саме не вдалося їй у півфіналі, та оцінила свій загальний стан після повернення від тривалої перерви.

"Був план, наче я його дотримувалася. Але чи точно дотримувалася - це треба запитати у тренера. Видно, що недостатньо і не спрацювало. Не лише фініш, все по дистанції потрібно було грамотно розкласти. Здається, що не натупила, але не впевнена. Фініш скажу, що не витягнула.

Не вистачило тренованості. Наче працюєш наскільки це можливо, але тим не менш є розуміння, скільки всього ще не дороблено. Ось те, що не дороблено і далося взнаки. Мова не про бігову програму, а про додаткові комплекси відновлювання, тренувань. Психологічно було легше сьогодні, але фізично - учора".

"Дуже важко [повертатися після такої перерви]. Не знаю, можливо не всім, але мені важко. На порядок більше, аніж коли починаєш з маленького [віку] бігати, тренуватися і набирати форму. Так важче.

Хто є головною підтримкою? Моя сім'я, тренер. І взагалі цього сезону для мене працювали, щоб я могла сюди поїхати. Всі - навіть ті, хто до цього ніколи не був задіяний. Тренував мене і чоловік, і тренер, і мати, і батько - всі. Такої команди обширної у мене ще не було.

Я лише повертаюся - принаймні, намагаюся. Чи є позитив? Наприклад, те, що 2:03 хвилини - це не моя стеля, я ще можу вибігати з двох хвилин. Принаймні, сподіваюся на це". Ірина Геращенко: "Трохи хвилювалася, але це було помірне хвилювання. Перед змаганнями як раз те, що потрібно. Була слизька доріжка, я не люблю дощ, навіть коли вдома, це не дуже моя погода. Розуміла, що треба стрибати з перших спроб кваліфікацію. Дівчата приїхали сильні, вс

Джерело