Усі підсумки виступу українців у дев'ятий день.

У Римі підійшов до завершення дев'ятий змагальний день чемпіонату Європи з водних видів спорту. Для України він відбувся у двох турнірах: стрибках у воду та хай-дайвінгу, який дебютував на цьому Євро.

Перед дев'ятим змагальним днем збірна України мала у доробку 12 нагород. І змогла збільшити кількість медалей, здобувши по одній срібній нагороді у стрибках у воду та хай-дайвінгу.

Історична медаль у хай-дайвингу та топ-2 заліку. Результати України у дев'ятий день Євро-2022 з водних видів спорту

У стрибках у воду Україна ледь не стала чемпіоном Європи. 16-річний Олексій Середа та 15-річний Кіріл Болюх змагалися за "золото" у синхронних стрибках у воду з 10-метрової платформи.

За підсумками п'яти з шести стрибків українська пара йшла лідером змагань. Проте у заключному стрибку набрала менше кількість балів і поступилася у боротьбі за "золото" Великій Британії.

А ось у хай-дайвінгу Україна здобула історичну медаль. Її авторкою стала Антоніна Вишиванова, яка у жіночому турнірі стала віцечемпіонкою, поступившись лише німкені Айріз Шмідбауер.

Результати України на Євро з водних видів спорту. День сьомий "срібло": Олексій Середа, Кіріл Болюх (стрибки у воду, синхрон, 10 м, вишка), Антоніна Вишиванова (хай-дайвінг, жіночий турнір)

У медальному заліку Україна продовжує йти на другому місці. Після дев'яти змагальних днів кількість медалей українців збільшила до 14.

Очолює медальний залік Євро-2022, як і раніше, Італія. За підсумками змагального дня італійці збільшили кількість нагород до 57. Замикає топ-3 Велика Британія, яка має 22 медалі.

Медальний залік Євро з водних видів спорту (топ-10) 1. Італія: 20 "золото" + 21 "срібло" + 16 "бронза" = 57 медалей 2. Україна: 9+5+0 = 14 3. Велика Британія: 8+6+8 = 22 4. Угорщина: 5+7+3 = 15 5. Німеччина: 5+2+6 = 13 6. Швеція: 4+2+2 = 8 7. Нідерланди: 4+1+6 = 11 8. Франція: 3+7+7 = 17 9. Румунія: 2+0+0 = 2 10. Швейцарія: 1+4+0 = 5