180 людей, які прибудуть на Житомирщину з інших регіонів, де йдуть бойові дії або оголошена обов'язкова евакуація, можуть безоплатно оселитися в одному із дитячих садків міста Новограда-Волинського. Про Це Суспільному розповіла завідувачка дитсадка Лариса Шутова.

За її словами, тут для переселенців облаштували тимчасове соціальне житло та заготовили харчі.

"Одночасно у нашому садочку можуть проживати 130 дорослих і 50 дітей. Ми обладнали для цього дитячі групи. У спальнях з’єднали по три ліжечка і таким чином облаштували по два дорослих спальних місця. А для діток залишили дитячі. У нас є можливість надати кожному продуктові набори, а у подальшому плануємо і гаряче харчування. Також передбачені комплекти із засобами особистої гігієни. У нас є душ, є санітарні кімнати – по дві для дорослих і дітей. Є кухня і пральня", – каже Лариса Шутова.

В Новограді-Волинському приміщення дитсадку переобладнали під тимчасове житло для 180 переселенців

У садочку наразі роблять ремонт в укритті, куди можна буде пройти у разі небезпеки.

"Зараз утеплюємо це приміщення, – розповідає Лариса Шутова. – Передбачається, що в укритті буде два санвузли та один душ. Загалом буде тимчасове соціальне житло, де люди тут можуть жити деякий час – два-три тижні. Але якщо хтось захоче жити довше, будь ласка, ми нікого не будемо звідси відправляти".

Загалом у Новоград-Волинській громаді облаштували дві тисячі місць для тимчасового проживання людей, які виїжджають із зон бойових дій, розповідає заступниця Новоград-Волинського міського голови Наталія Борис.

"Громада готова прийняти таку кількість людей. Вони можуть жити у закладах дошкільної освіти та у приватному секторі. Протягом весни та літа у нас працювали пункти, де внутрішньо переміщені особи або, як ми їх називаємо, наші гості проживали родинами. Це були наші фахові навчальні заклади. Наразі ці заклади готуються до початку нового навчального року, тож ми і підготували заклади довкілля, де зараз завершуються ремонтні роботи", – каже Наталія Борис.

Тимчасове соціальне житло переселенці можуть знайти і в інших громадах області. За словами заступника керівника Житомирської обласної військової адміністрації Віктора Градівського, на Житомирщині створені ще 10 тисяч місць для додаткового проживання людей.

"Щодня ми фіксуємо прибуття переселенців не тільки із Донецької області, а й Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Одеської областей. Ми розселяємо їх у ті заклади, які раніше не використовувалися або були закриті. Всюди, де є вільні місця, ми будемо пропонувати їм поселятися. Це навчальні заклади, колишні ФАПи, приватні будинки. Тобто все, що є на території нашої області. Залучаючи гроші із різних бюджетів, приміщення переобладнують, ремонтують. Туди завозяться матраци, ліжка, подушки, ковдри, постільні речі, продукти. Цей процес безперервний. Він триває щодня", – каже Віктор Градівський.

Читайте також Для тимчасового проживання переселенців у Житомирі відкрили Колективний центр.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело