У Херсоні наразі перебуває близько третини населення, розповіла Суспільному тимчасова виконувачка обов'язків міського голови Галина Лугова. За її словами, кожен має свої причини залишатись в окупованому місті.

У когось, говорить жінка, немає грошей на перевізника, хтось боїться їхати.

"Знаючи, що в Херсоні до початку вторгнення РФ було 320 тисяч населення, і скільки поетапно виїжджали, а також дивлячись на те, які спорожнілі вулиці та відсутність пожвавленого руху автомобілів, то можна припустити, що приблизно 100 тисяч людей залишились", - розказує Галина Лугова.

У Херсоні залишилось близько 100 тисяч жителів

За її словами, залишилось багато людей пенсійного віку.

"Також багато родин (і я знаю такі родини) залишились тому, що лежачі батьки. Є підприємці, які залишились виключно для того, щоб зберегти свої кав'ярні, свої бутіки. Багато вчителів - половина залишилась там педагогічного складу", - розповідає Галина.

Останнім часом усе більше херсонців хочуть виїхати, говорить тимчасова виконувачка обов'язків міського голови. Основні причини - небажання навчати дітей у школах за російськими стандартами, відсутність роботи та коштів для існування, труднощі з отриманням українських пенсій, неможливість придбати товари за гривні.

Марія днями виїхала з окупованого Херсона. Жінка розповіла, що просто не змогла далі жити в місті, де чужих російськомовних людей на спорожнілих вулицях стало більше, ніж херсонців

"З Херсона ми виїхали на 158-й день окупації. Дуже не хотілося виїжджати, але ви знаєте, останнім часом в місті дуже важко морально і страшно. Люди дуже налякані та зайвий раз усі бояться виходити на вулицю", - каже Марія.

Херсонка Тетяна говорить, Тим, хто залишається в місті, доводиться пристосовуватися до цих умов.

"В Херсоні зараз дуже важко. Не тільки фізично, бо моя мама дуже хвора, тому доводиться вишукувати кошти на існування та ліки. Але й морально, бо все більше друзів і сусідів виїжджають, все більше ворогів з'являється на вулицях порожнього міста. Але попри все ми залишаємося в Херсоні. Не тільки тому, що великі черги на виїзд із волонтерами, але й тому, що Херсон - наше рідне місто. Хочемо залишатися тут", - розповіла Тетяна.

За словами жінки, херсонці чекають на звільнення міста від російських військ.

Читайте також: Росіяни завозять молодь з інших регіонів для замальовування української символіки в Херсоні Забирають термінали з магазинів: окупаційна влада Херсонщини намагається вилучити гривню з обігу 177 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело