В Україні зросла кількість охочих одружитися. Натомість майже вдвічі зменшилась кількість розлучень.

Про це повідомила заступниця міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць в ефірі Українського радіо.

Вона розповіла, що за перше півріччя 2022 року кількість охочих одружитися ​​зросла до 104 тисяч, минулого року кількість охочих одружитись у цей період була меншою — 86 тисяч.

В Україні почали менше розлучатись — Мін’юст

“Факт того, що шлюбів стало більше, має й психологічне пояснення, тому що ми всі почали до свого життя та інших людей в нашому житті ставитися інакше. Люди хочуть убезпечити свої родини", — пояснила Коломієць.

Щодо розлучень, заступниця міністра звертає увагу на те, що у статистику потрапили ті розлучення, які на даний час зареєстровані в органах Державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Також в статистиці є й розлучення людей, які вже пройшли судову процедуру.

"Як на мене, зменшення кількості розірвань шлюбу свідчить не про те, що люди почали краще жити одне з одним. Скоріше за все, це свідчить про те, що ми не маємо актуальної статистики про звернення до судових органів з таким проханням від людей, які на сьогоднішній момент юридично все ще перебувають у шлюбі. Тому більш релевантні цифри ми побачимо до кінця року”, — уточнила Коломієць.

Окремо заступниця міністра розповіла про послугу дистанційного шлюбу, яка стала доступна окремим категоріям українців після початку повномасштабної війни. За перші три місяці існування нею скористалися майже 1500 пар, розповіла Коломієць. Найчастіше реєструють шлюб на заході України, оскільки багато людей переїхали в цю частину країни. Також є багато випадків, коли стосунки оформляють пари, які перебувають у різних країнах, — додала вона.

Читайте також

Розлучення в суді: скільки триває та які несподіванки приховує. Пояснює адвокатка

Шлюб та розлучення в умовах воєнного стану

Військові, іноземці та "шлюб за добу": як одружуються на Рівненщині під час війни

Джерело