Хмельничани сумлінно платять за комуналку. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну показник заборгованості зріс лише на кілька відсотків, каже заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. А за деякі послуги, додає, він навіть знизився.

«Якщо ми хочемо комфорту, значить, ми і повинні платити за нього. А оплачуючи комуналку під час війни, ми підтримуємо економіку. Це для нас, для країни, для перемоги», - так про доцільність своєчасно сплачувати за комунальні послуги каже хмельничанка Ірина Петрова.

За словами заступника Хмельницького міського голови Василя Новачка, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну заборгованість з оплати за комунальні послуги в обласному центрі зросла лише на кілька відсотків.

Якщо хочемо комфорту, маємо платити: хмельничани, попри війну, намагаються вчасно розраховуватися за комуналку

«Доволі непоганий рівень оплати мешканцями послуг управляючих компаній, які замінили ЖЕКи, десь у межах 90% з 1 січня по 1 серпня 2022 року. На початку цього періоду заборгованість була 29 мільйонів гривень, зараз складає 38 мільйонів гривень. Тобто, заборгованість зросла, але не настільки критично, як того можна було очікувати».

За словами Василя Новачка, заборгованість за комуналку є завжди. Її відсоток здебільшого залежить від коригування тарифів за комунальні послуги. Впливає на оплату і пора року.

«Теплоенерго традиційно показує сезонне зменшення заборгованості. При подачі тепла приходять найбільші платіжки, і люди їх оплачують пізніше - весною і навіть влітку. Тому тут є скорочення заборгованості з 187 до 141 мільйону гривень», - пояснює заступник міського голови.

Від початку повномасштабного вторгнення спостерігався спад за внесками мешканців багатоповерхівок до ОСББ, розповіла керівниця ряду об’єднань співмешканців, юристка Ассоціації ОСББ в Хмельницькій області Наталія Корсакова.

«У людей був страх. Тобто, був психологічний і технічний момент, бо більша частина людей просто виїхала. Така динаміка була зо два місяці, потім ситуація стабілізувалася, ми почали працювати з існуючими власниками, і ситуація з оплатою внесків змінилася на краще»., - каже Наталія Корсакова.

Загалом, внесками до ОСББ найчастіше нехтують хмельничани, каже юристка Асоціації ОСББ області.

«Думаю, це певна ментальність. За газ, за електроенергію вони розуміють, що потрібно оплачувати, бо їх можуть відрізати, а за утримання будинку оплати чомусь були завжди на останньому місці», - говорить Наталія Корсакова.

Хмельничанка Ірина Петрова переконана, що від своєчасної оплати комірного залежить комфорт кожного і усіх мешканців будинку.

«Я оплачувала внески на утримання будинку вчасно. Якщо цього не робити, то в нас тоді і комфорту не буде. І, думаю, якщо я буду сплачувати, то подаватиму приклад іншим. Ми вчасно оплачували до війни, під час і, думаю, будемо платити і після», - каже Ірина Петрова.

Читайте також У хмельницькій багатоповерхівці затоплює підвал, який визнали укриттям Громадська пральня за американським зразком запрацює у Хмельницькому У Хмельницькому облаштовують житло для переселенців Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело