Прибрати візуальний хаос на вулицях міста - таке завдання дизайн-коду, який передбачає загальні правила оформлення міста та будівель на вулицях, що роблять простір зрозумілим та гармонійним. У Хмельницькому дизайн-код має центральна вулиця Проскурівська, а від 9 червня - ще й Подільська.

Про це Суспільному розповів головний архітектор обласного центру Максим Дружинін.

Замість хаотичних вивісок та візуального шуму - гармонійний міський простір. Таке завдання дизайн коду, який отримала одна з центральних вулиць Хмельницького – Подільська. Як розповідає головний архітектор Хмельницького Максим Дружинін, дизайн-код є збіркою правил та рекомендацій, які чітко пояснюють, як мають виглядати самі будівлі та елементи на їх фасаді.

Дизайн-код хмельницьких вулиць: що це таке та як втілюють ідею у життя

«Раніше підприємці робили як їм подобається і як заманеться. Ми вирішили, що управління архітектури розробляє дизайн-код. Фахівці управління викреслюють його самостійно. Для того, щоб було однакове бачення, щоб була загальна концепція бачення вивісок та фасадів, щоб вони не були різні», - розповідає Максим Дружинін.

За словами архітектора, таким чином місто виглядає охайніше. А краєзнавець Ігор Западенко розповідає: сторіччя тому центральні вулиці мали схожий вигляд.

«Якби ми опинилися тут, на цьому місці, десь 100 років тому, ми побачили б це саме. І тоді на будівлях були рекламні вивіски. Це те, що притаманно нашим містам, України та Поділля зокрема», - каже краєзнавець.

Інше питання, якщо це пам’ятка архітектури. За словами Ігоря Западенка, тут недоречним буде пістрявий фасад.

«На ньому не може бути муралу, навіть найгарнішого», - каже Ігор Западенко.

У Хмельницькому свій дизайн-код має центральна Проскурівська, а тепер ще й вулиця Подільська, - розповідає заступник міського голови Микола Ваврищук.

За його словами, частина підприємців думає, що чим більша вивіска, тим краще.

«Ми працюємо з ними, і переконуємо, що сучасне місто таким не може бути. Ми дуже гарно попрацювали на вулиці Проскурівській, і значна частина підприємців пішла нам назустріч і змінила свої вивіски. Те саме плануємо зробити на вулиці Подільській. Там роботи набагато більше, тому що вулиця дуже активна, дуже багато бізнесу», - розповідає чиновник.

Головний архітектор міста Максим Дружинін пояснює - процес таких змін нині гальмує війна, через яку підприємці мають економічні збитки.

«Нові власники чи орендарі бізнес-приміщень на вулиці Подільській розміщують вже нові, правильні, вивіски. При погодженнях паспортів фасаду, вивіски, ми вже рекомендуємо, щоб було саме так. Неможливо, щоб зараз 200-300 людей просто зняли вивіски, і за власні кошти, а це 20-30 тисяч гривень за вивіску, сьогодні це зробили», - каже головний архітектор Хмельницького.

За словами Максима Дружиніна, фахівці управління архітектури розробляють дизайн самостійно та надають усі рекомендації щодо кожної будівлі. Наступною вулицею, для якої розроблять дизайн-код, буде Кам’янецька.

Читайте також У Хмельницькому заборонили встановлення нових білбордів Ринок нерухомості у Хмельницькому: нові квартири не будуються, покупців мало Комунальники з Хмельницького відновлюють будинки Чернігова Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело