Туреччина буде і далі допомагати росії обходити західні санкції, переконаний експерт

Анкара просуває себе як посередника переговорів між Україною та росією, щоби посилити свої позиції на міжнародній арені. Про це в етері "5 каналу" заявив експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Інституту майбутнього Ілія Куса.

Ілія Куса вважає, що ключова тема учорашніх переговорів Ердоган і Зеленський у Львові - це перспективи мирних переговорів між Україною та росією, які просуває Туреччина. Однак такого діалогу найближчим часом не буде, переконаний фахівець.

"Ми бачимо приклад класичної човникової дипломатії Туреччини між Україною та росією з метою схилити нас до відновлення мирного процесу, але я думаю, що зараз це не серйозна розмова. Я думаю, що до цього повернуться десь восени, взимку", - вважає експерт.

На його думку, друга тема, яку могли обговорювати на зустрічі  - це розширення зернових угод за рахунок включення туди додаткових категорій товарів. 

"Глобальна ціль Туреччини - це показати, що вони є єдиним незамінним посередником, а відповідно ключовою державою в регіоні і замкнути на собі важливі теми, які стануть автоматично частиною будь-яких післявоєнних мирних домовленостей між Україною та росією", - пояснює фахівець.

Поки що Туреччина буде і далі допомагати росії обходити західні санкції, переконаний експерт.

На його думку, Анкара користується тим, що Штати не хочуть воювати на кількох фронтах і радикальних дій проти Туреччини не буде.

 

 

Джерело