Дев'ятирічний Данил з Конотопа бореться з онкологічним захворюванням. Коли він почав проходити курс хіміотерапії, розпочалася повномасштабна російсько-українська війна. Хлопчика евакуювали до Нідерландів. Історія боротьби Данила — у матеріалі Суспільного.

Він зростав здоровою дитиною, розповідає мама Юлія. Втім у 2021 році з'явилися неприємні відчуття у спині, які переросли у сильний біль. Потім було обстеження і діагноз – складна пухлина хребта. За словами жінки, їм довелося швидко приймати рішення, чи згодні на видалення пухлини.

"Дитині призначили операцію у м. Києві. Нас прооперували. Пухлина була на такому місці, що після операції дитина не відчуває ніг… Дитина не ходить зовсім", — каже мама Данила Юлія Харченко.

На свій день народження Данил був у післяопераційній палаті. Тоді, аби син відчув свято, батьки влаштували подорож до зоопарку. Лікування ж довелося продовжити.

"Пухлину видалили нам частково. Надалі сказали робити МРТ і дивитися, як вона буде себе вести. Але після пів року ми зробили повторне МРТ і з’ясувалося, що пухлина пішла в ріст", — каже жінка.

Дитині знову призначили хіміотерапію.

"Сюди у відділення ми приїхали 14-го лютого, на свою першу хімію. Ми прийшли тут всього дві хімії: 14-го і 22-го лютого. А 24-го почалася війна. І ми саме в цей день поїхали до свого міста", — каже пані Юлія.

На той момент лікування увійшло у фазу, коли його не можна було припиняти. Через воєнні дії хлопчик не мав змоги отримувати якісну терапію. Було прийняте рішення евакуювати його до спеціалізованої клініки.

Майже 2,5 тисячі кілометрів, через Україну та Польщу, до Нідерландів. Тоді, розповідає Юлія, родині допомагали медики, волонтери і небайдужі люди.

"…Але там ми теж побули не дуже довго – десь 3-3,5 місяці. Хоча у нас продовжувалося лікування, але ми прийняли рішення повернутися сюди. Так, гарно ставити діагнози. Але підхід до лікування зовсім інший, не такий як у нас. Мені є з чим зрівняти: наше українське лікування і лікування за кордоном. Наші лікарі намагаються запобігти. Якщо у дитинки якась хвороба починає виявлятися, то вони починають призначати додаткові аналізи, аби ця хвороба не з'явилася", — каже мама Данила.

На сьогодні Данил перебуває у Сумах, у відділенні дитячої онкогематології.

"Кор.: — Коли було найскладніше у цих подорожах? — Вертатися додому. Мене нудило, в автобусі не міг заснути…", — розповів Данил.

Попереду Данила чекає ще одна операція. Чи буде він ступати ніжками – не прогнозують, говорить Юлія. Але він хоче швидше одужати, аби повернутися не лише до своїх рідних, а і у вже мирний Конотоп.

Авторка — Оксана Усенко

Читайте також Не припиняли хіміотерапію: як працює відділення дитячої онкогематології в Сумах в умовах війни.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело